Slavje Fincev po zadetku za vodstvo z 2:0 v 51. minuti. Foto: AP

Domači vratar Ibrahim Šehić je v 25. minuti ubranil 11-metrovko Teemuju Pukkiju, a so Finci štiri minute pozneje vseeno povedli z zadetkom Marcusa Forssa. Pukki je bil podajalec z desne strani.

V 37. minuti so gostje ostali le z desetimi igralci na zelenici, saj je bil zaradi grobega prekrška s hrbta nad Seadom Kolašincem izključen Juka Raitala. Kolašinac zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati tekme.

Kljub igralcu manj je Finska v 51. minuti povišala vodstvo na 2:0, po veliki napaki Eldarja Ćivića je bil strelec Robin Lod.

V 69. minuti je le tri minute po vstopu na igrišče (zamenjal je Miralema Pjanića) izid znižal nekdanji nogometaš Olimpije Luka Menalo, toda že štiri minute pozneje je sledil nov šok za domače navijače. Daniel O'Shaughnessy je namreč po predložku z desne strani zadel za 3:1, kolikor je bil tudi končni izid.

V torek bodo Finci gostili Francoze, ki so si z visoko zmago nad Kazahstanci z 8:0 (štirikrat je zadel Kylian Mbappe) že zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu. Dve točki manj kot Finska ima Ukrajina, ki bo gostovala pri BiH-u.

Za drugo mesto boj na daljavo med Walesom in Češko

V skupini E je uvrstitev v Katar potrdila Belgija, ki je bila s 3:1 boljša od Estonije. Wales se je s tremi točkami proti Belorusiji (5:1) utrdil na drugem mestu, ima tri točke prednosti pred Češko. V torek bo gostil Belgijo, Češka bo doma pričakala Estonijo. V primeru enakega števila točk bo o potniku v dodatne kvalifikacije odločala skupna razlika v zadetkih.

Nizozemci lahko ostanejo brez vsega

Nizozemska je bila v skupini G na dobri poti na SP, a je v Črni gori v zadnjih desetih minutah zapravila prednost z 2:0, osvojila "samo" točko in v torek v Rotterdamu proti Norveški ne bo smela izgubiti, če želi ostati na prvem mestu. Turčija, ki ima tako kot Norveška dve točki manj kot Nizozemska, bo gostovala v Podgorici. Nizozemci lahko ob najslabšem scenariju ostanejo tudi brez dodatnih kvalifikacij.

Norvežani so boljše izhodišče zapravili s sobotnim remijem brez zadetkov proti Latviji v Oslu. Razmerje v strelih je bilo 18:4 (v okvir vrat 5:2), v posesti žoge pa 71:29 odstotkov. Največji zvezdnik vikingov Erling Haaland je poškodovan.

Razočaranje Memphisa Depaya v Podgorici po izenačenju Črnogorcev na 2:2 v 86. minuti. Foto: AP