Švedi so tekmecem pustili, da imajo večjo posest (31:69), a so vseeno izpeljali veliko nevarnih akcij, takole pa se je po slabi uri igre odločilnega zadetka veselil Viktor Claesson, ki je natančno sprožil s skoraj 15 metrov. Foto: Reuters

To je prvi poraz Španije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo po letu 1993.

Če se je prejšnje merjenje moči obeh reprezentanc končalo brez zadetkov, je bilo tokrat že po petih minutah igre 1:1. Na začetku pete minute so lepo kombinirali Španci, akcijo je po strelu iz bližine končal debitant Carlos Soler, sicer član Valencie. Švedski odgovor je bil bliskovit, Alexander Isak je izkoristil napako Sergia Busquetsa in dosegel svoj sedmi reprezentančni zadetek.

Švedi so zdaj v odličnem položaju za 1. mesto v skupini, saj imajo pred Španijo s tekmo več dve točki prednosti. Foto: Reuters

Švedi so imeli še pred odmorom lepo priložnost, neutrudni Kuluševski je dobro streljal, toda Unai Simon je žogo ubranil z nogo. Podobno se je odzval tudi švedski vratar Robin Olsen na začetku drugega polčasa, ko je bil pred vrati Ferran Torres.

V 56. minuti so Švedi zahtevali 11-metrovko zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru, a nato le prišli na svoj račun. Kuluševski se je na levi strani otresel dveh branilcev, podal Claessonu, ki je s strelom ob bližnji vratnici odločil dvoboj.

Spodrsljaj evropskih prvakov
V skupini C je za presenečenje poskrbela Bolgarija (75. reprezentanca na Fifini lestvici), ki je v Firencah z evropskimi prvaki Italijani igrala z 1:1. Potem ko je Atanas Ilijev izenačil v 39. minuti, so Italijani v drugem polčasu zelo oblegali bolgarska vrata, pravega izkupička pa ni bilo. Še najbližje zadetku je bil Ciro Immobile. Vseeno so azzurri poskrbeli za presežek in rekord v evropskem prostoru: izenačili so 35 tekem dolg španski niz neporaženosti.

Italijani se niso proslavili in so oddali prve točke (dobili so tudi prvi zadetek) v kvalifikacijah za SP 2022. Foto: Reuters