Angleška reprezentanca je brez večjih težav dosegla še peto zmago v tokratnih kvalifikacijah. Foto: Reuters

Angleži so pričakovano dobili obračun z Andoro. Morda so številni pričakovali višjo razliko, a na koncu je moral Andorin vratar Josep Gomes žogo iz svoje mreže pobrati štirikrat.

Prvič v 18. minuti, ko ga je premagal Jesse Lingard. 28-letni vezist je takoj po veliki priložnosti Bukaya Sake izpred minute pospravil odbitek v spodnji desni kot vrat, potem ko se je žoga nekako le dokopala do njega. Kmalu zatem se je med strelce vpisal še drugič, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

V 37. minuti je izjemno priložnost zapravil še Jude Bellingham, ki je v kazenskem prostoru silovito sprožil in žogo poslal za las mimo leve vratnice.

Na naslednji zadetek so angleški navijači čakali kar dolgo. Natančneje do 72. minute, ko je z bele točke po prekršku Christiana Garcie zadel Harry Kane. Morala gostujočim nogometašem je padla, v 78. minuti je z roba šestansterca zadel Lingard.

Končnih 4:0 je v 85. minuti postavil Saka. Po odlični akciji mu je predložek kot na pladnju serviral Trent Alexander-Arnold, mladi napadalec Arsenala z glavo ni imel pretirano težkega dela. V 90. minuti je Gomes preprečil 'petardo', potem ko se je izkazal z izvrstno obrambo po Kaneovem strelu.

V derbiju z vrha skupine C sta se pomerili Švica in Italija. Razšli sta se brez zmagovalca (0:0). Jorginho (Italija) je takole zapravil strel z bele točke v 53. minuti srečanja. Italijani so bili sicer precej nevarnejši od gostiteljev, na gol so sprožili 11 strelov, kar 7 v okvir. Švicarji so v okvir vrat merili dvakrat. Foto: EPA
Serge Gnabry se je dvakrat vpisal med strelce ob visoki zmagi Nemčije nad Armenijo. Prvič že v 6. minuti po podaji Leona Goretzke, ko je zadel v zgornji levi kot vrat, drugič po podaji Marca Reusa z volejem devet minut pozneje. Med strelce so se vpisali še Reus, Timo Werner, Jonas Hofmann in Karim Adeyemi. Werner je v 82. minuti sicer zadel še drugič na tekmi, a je bil njegov zadetek, ko se je srečal ena-na-ena z vratarjem Davidom Jurčenkom, razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Foto: EPA