Zabiti Barceloni ni kar tako. Diego Milito je to znal proslaviti. Foto: EPA
Raul in Javier Cuellar
Raul je zabil 5. gol sezone. Foto: EPA
Antonio Rodriguez Martinez Tono, Ernesto Javier Chevanton
Sevillini napadalci, tudi Ernesto Javier Chevanton, bodo še dolgo sanjali Racingovega vratarja Tona. Foto: EPA
Lov na Barco je znova odprt

Ta je v Zaragozi razočarala in doživela peti poraz sezone (1:0), potem ko je zmagoviti zadetek zabil Diego Milito. Trener Kataloncev Frank Rijkaard je tekmo začel s sistemom 3-4-3. Branilsko vrsto so sestavljali Oleguer, Carles Puyol in Lilian Thuam, ki so imeli polne roke dela že v prvem polčasu. Andres D'Alessandro je po treh minutah z voleja ustrelil prek vrat. Zapretila sta tudi Carlos Diogo in otrok Blaugrane Sergio Garcia. V nadaljevanju je Rijkaard le poslal v igro Gianluco Zambrotto, a gostitelji so bili še naprej nevarnejši.

Odločilni gol je padel v 57. minuti. D'Alessandro je z leve strani poslal predložek pred vrata, Oleguer in Lilian Thuram pa sta bila neodločna. Najlepšo priložnost za izenačenje je zapravil Lionel Messi.

Kraljevi klub pretil Osasuni
Real je na Santiago Bernabeuu proti oslabljenim gostom začel poletno in prisilil vratarja Ricarda v dve lepi obrambi po strelih Ruuda van Nistelrooya in Gonzala Higuaina. Vodstvo so si galaktiki priigrali v 24. minuti, ko je Mahamadou Diarra zaposlil Emersona, ta pa je žogo lepo poslal do Raula, ki jo je zabil v mrežo. Robinho je v 80. minuti potrdil zmago in svoje moštvo pripeljal le na točko zaostanka za Sevillo.

Ko so ugnali Tona, napoti prečka
Ta je odpočila ključne igralce in ob gostovanju Racinga iztržila le točko. Ekipa Juandeja Ramosa je sicer prevladovala, a je v gostujočih vratih stal izjemni Tono. Ko je bil po strelu Daniela Alvesa s 30 metrov končno premagan, je goste rešila prečka.

Tako kot Andaluzijci je svoje navijače razočarala tudi Valencia, ki je klonila na gostovanju v Baskiji pri Athleticu.