Barcelona je na Camp Nouu nadigrala Arsenal in se zasluženo uvrstila v četrtfinale. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je v tretji minuti sodnikovega podaljška v prvem polčasu kaznoval napako Cesca Fabregasa in Barcelono na odmor popeljal z vodstvom 1:0. Foto: Reuters
Wojciech Szczęsny
Vratar Arsenala Wojciech Szczęsny je zaradi poškodbe v 19. minuti svoje mesto v vratih prepustil Manuelu Almunii. Foto: Reuters
Barcelona - Arsenal
Ekipa Arsenala si za letošnje nastope v Ligi prvakov zasluži vse čestitke, a Barcelona je bila na Camp Nouu enostavno premočna. Foto: Reuters
Šahtar je brez večjih težav izločil Romo. Foto: Reuters

Težko pričakovani obračun je postregel z veliko spornimi trenutki, zagotovo pa je za največjega poskrbel glavni sodnik Massimo Busacca, ki je v 56. minuti izključil gostujočega napadalca Robina van Persieja. Topničarji so sicer dosegli gol, a na vrata Barcelone niso sprožili niti enega strela (!), na drugi strani so jih Katalonci 19 (10 v okvir vrat). Arsenal se je žoge v kazenskem prostoru nasprotnika dotaknil zgolj dvakrat, Barcelona na drugi strani kar 47-krat.

Katalonci topničarjem skrili žogo
Prvi polčas je pripadel Barceloni, ki je ves čas iskala ključ do Arsenalove obrambe, a ga ni in ni našla. Že v 4. minuti je Laurent Koscielny preprečil veselje Pedru Rodríguezu, nekaj trenutkov pozneje je z odličnim štartom v zadnjem trenutku razorožil še Lionela Messija. Londončani so v 19. minuti nato doživeli hladen 'tuš', ko se je po prostem strelu Daniela Alvesa poškodoval vratar Wojciech Szczesny. Namesto njega je v igro vstopil Manuel Almunia, ki je moral biti ves čas pozoren zaradi neprestanega pritiska domačinov. V 34. minuti je branilec Adriano Correia iz mrtvega kota zatresel vratnico, deset minut pozneje je z dobrih desetih metrov Messi žogo poslal še naravnost v Almunio.

Messi kaznoval Fabregasovo napako
Po nekajminutnem 'petelinjenju' na zelenici, ki sta ga zakuhala van Persie in Eric Abidal, se je igra prevesila v sodnikov podaljšek, v katerem je Barca tudi povedla. Žogo je nespametno pred kazenskim prostorom izgubil Cesc Fabregas, Andres Iniesta je v ogenj poslal Messija, ta pa je okroglo usnje najprej spravil čez gostujočega vratarja in ga nato hladnokrvno pospravil še v mrežo. S tem je Almunia v 279 minutah, ki jih je za odigral na obračunih z Barcelono, prejel še deveti zadetek.

Busquets v lastno mrežo
V nadaljevanju je Arsenal napadel z vsemi topovi, v 53. minuti pa mu je uspelo izid tudi poravnati. Po podaji iz kota je lastnega vratarja premagal Sergio Busquets. Nato je sledil sporni trenutek, ko je glavni sodnik Busacca s še drugim rumenim kartonom kaznoval van Persieja in ga poslal predčasno pod prho. Nizozemec si je drugi rumeni karton prislužil, potem ko je žogo brcnil proti vratom po sodnikovem žvižgu.

Katalonci dvakrat v dveh minutah
Varovanci Pepa Guardiola so pritisnili na vso moč, Adriano je zatresel prečko, v 66. minuti je izjemno lepo priložnost po globinski podaji zapravil še David Villa. Toda sledila sta dva hitra zadetka, ki sta ohladila topničarje. Najprej je po izjemni akciji Inieste in Ville mrežo zatresel Xavi Hernandez, nekaj trenutkov pozneje je Koscielny v kazenskem prostoru podrl Pedra, z bele točke pa je Almunio še drugič na tekmi premagal Messi. Do konca srečanja so domači mirno držali žogo v svoji posesti, vroče je bilo zgolj v 86. minuti, ko je proti golu stekel Nicklas Bendtner, a mu je v zadnjem trenutku žogo odvzel Javier Mascherano.

Sinovi volkulje v Ukrajini nemočni
V Donjecku so nogometaši Šahtarja brez večjih težav izločili nebogljeno Romo, ki je od 41. minute, po izključitvi Philippa Mexesa, igrala z nogometašem manj. Led je v 18. minuti prebil Tomas Hübschman, ki je z leve strani iznajdljivo premagal rimskega vratarja Donija. Na 2:0 je po slabi uri igre prek podaje iz kota povišal Willian, končnih 3:0 je z levico postavil Eduardo.