Viole se enajst krogov pred koncem že pripravljajo na proslavitev 8. naslova v samostojni Sloveniji. Foto: Marko Madžarac
Mihelič in Jelič matirala Primorje
Gorica do druge zmage s Srebrničem
Petarda Interblocka v mreži Nafte

HIT GORICA : MIK CM CELJE 1 : 0
Miran Srebrnič je dobil tudi svojo drugo tekmo v vlogi trenerja Gorice. V derbiju je, kljub odsotnosti Osterca, uspel premagati svojega kolega na celjski klopi Slavišo Stojanoviča, ki je tudi nastopil z dokaj oslabljeno ekipo. Začetek je sicer pripadel grofom, ki pa niso izkoristili nekaterih priložnosti. To je kaznoval kdo drug kot Velikonja, ki je že v 23. minuti dosegel edini gol na tekmi. Drugi polčas ni bil blesteč, še najbolj zanimiva je bila končnica, v kateri so domači zadeli vratnico. Celjani lahko obžalujejo zapravljene priložnosti, Gorica pa se je spet vrnila v igro za visoka mesta na lestvici.

INTERBLOCK : NAFTA 5 : 0
Interblock je v tem dvoboju pokazal nekaj tistega, kar od njega pričakujemo že celo sezono. Ljubljančani so napadali od prve minute dalje, a je gostujoči vratar Luk v prvem polčasu svojo mrežo uspel ohraniti nedotaknjeno. V drugem delu je Rakovič začel deliti mojstrske podaje, ki jih je najbolje izkoristil Berič, ki je dosegel kar hat-trick. Po 3:0 je lendavska igra razpadla, razigrani Interblock pa je še dvakrat zatresel gostujočo mrežo in končnih 5:0 prišel do najvišje zmage v letošnji prvoligaški sezoni. Po tretjem zaporednem porazu je pri Nafti napočil čas za alarm.

MARIBOR : PRIMORJE 2 : 0
Čeprav so bili izraziti favoriti, Mariborčani niso ničesar želeli prepustiti naključju. Zavedali so se, da na dosedanjih dveh medsebojnih tekmah v tej sezoni Primorja še niso uspeli premagati. Darko Milanič je zato zahteval popolno angažiranost od prve minute dalje in v tem slogu so vijoličasti tudi zaigrali. Trud se je izplačal že v 5. minuti, ko je v polno zadel Mihelič, kasneje pa je novo zmago potrdil Jelič. Mariborčani so na svojem stadionu ves čas držali niti igre v svojih rokah in Ajdovcem praktično niso dopustili nobenih pravih priložnosti. S to zmago je Maribor storil velik korak k osvojitvi naslova državnega prvaka.

RUDAR : LABOD DRAVA 3 : 2
Izbranci Marijana Pušnika so dosegli že enajsto zmago v tem prvenstvu, kar je za povratnika med elito zelo lep dosežek. Do nje so prišli z boljšim prvim polčasom, vendar pa so po vodstvu z 2:0 Dravi še dopustili, da se je vrnila v igro. Gledalci so spet videli negotovo končnico, v kateri pa je Ptujčanom zmanjkalo moči za izenačenje. Drava torej še naprej teče navzdol. To je zanjo že petnajsti poraz s čemer je povsem zasluženo zadnja na lestvici. Ekipi Adnana Zildzoviča borbenosti sicer ne moremo zameriti, toda le to bo premalo za obstanek v prvi ligi.

LUKA KOPER : DOMŽALE 0 : 0
Vrnitev Vlada Badžima na Bonifiko je prinesla delitev točk med njegovim bivšim in zdajšnjim klubom. Tisti, ki so si srečanje ogledali, so morda celo dobili občutek, da se ponavlja jesenski del prvenstva, kajti Koprčani so spet zapravili kup lepih priložnosti. Dejansko je ekipa z Obale še vedno najslabša prav pri realizaciji. Domžalčani so v igro v bistvu prišli šele po 70. minuti, ampak potem bi lahko tekmo celo dobili. Kanarčke je reševal vratar Hasič, Kirm pa je zadel celo prečko. Glede na vse skupaj je morda remi celo pravičen, kajti Koper bi lahko na polovici drugega polčasa vodil vsaj z 2:0, na drugi strani pa bi tudi Domžale lahko v končnici izkoristile kakšno priložnost.

MARIBOR          25 14  9  2 52:30  51
MIK CM CELJE     25 11  8  6 36:24  41
DOMŽALE          25  9 10  6 34:28  37
RUDAR            25 11  4 10 34:29  37
NAFTA            25 10  7  8 29:33  37
HIT GORICA       25 11  3 11 41:41  36
INTERBLOCK LJ    25  9  7  9 37:35  34
LUKA KOPER       25  5  9 11 25:39  24