Mladen Kovačevič je v 74. minuti razblinil dvome o zmagovalcu. Foto: MMC RTV SLO
Aleksandar Rodič
Rudar boljši od prvakov
Konec mariborskega niza
Interblock prepustil točko Celjanom
Zadetki s tekme Luka Koper - Nafta

Prvi polčas v novogoriškem športnem parku je bil precej nezanimiv, oba zadetka pa sta padla v nadaljevanju. Najprej je v 63. minuti Portugalec Jorge Ferreira lepo zadel iz polvoleja v skoku z roba kazenskega prostora. 11 minut pozneje je za izjemno akcijo poskrbel še Mladen Kovačevič, ki se je na levi strani prerinil mimo številnih mariborskih nogometašev in neubranljivo meril v daljši kot.

Precej oslabljeni Maribor (brez Pavloviča, Popovića, Mezge, Mejača in Lundra) je klonil prvič po dobrih treh mesecih. Tako rekoč si ni priigral niti ene prave priložnosti. Novogoričani so doma slavili šestič zapored.

Nafta v gosteh ni tako prepričljiva kot doma
Prvi dve tekmi 17. kroga sta se končali z remijema 1:1. Obakrat so povedli gostje (Nafta in Celje), a sta se Koper in Interblock izvlekla.

Na Bonifiki je na vodstvo Nafte prek Tima Lo Duce - v 37. minuti je osamljen spretno ukanil slabo postavljeno domačo obrambo - na začetku drugega polčasa s prostega strela odgovoril Saša Božičič. Koper je po izenačenju pritisnil, vendar je eden izmed junakov tekme, vratar Nafte Aleš Luk, ustavil strela Aleša Mertlja in Patrika Ipavca. Neučinkovitost "kanarčkov" bi lahko kmalu zatem drugič kaznoval Lo Duca, a je bil Hasič na mestu.

Brez Zahore le do remija
Celjani so v Ljubljani prav tako zasluženo prvi zadeli ob koncu prvega dela, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Uroš Korun. Prekršek nad Lisandrom Oscarjem Sacripantijem je zakrivil Theophile Junior Ntame. Interblock je bil do odmora skoraj povsem nenevaren, poznala se je odsotnost najboljšega strelca Daria Zahore. V 57. minuti je le izenačil Aleksandar Rodič po prodoru in podaji Suvada Grabusa. Do konca je obramba gostov zadržala vse nalete. Varovanci Slaviše Stojanoviča so na zadnjih osmih tekmah igrišče le enkrat zapustili sklonjenih glav.

Junuzović že pri številki 13
Rudar je pred domačimi gledalci premagal Domžale z 1:0. Edin Junuzović je v 35. minuti dosegel že 13. zadetek v letošnjem prvenstvu. Gostje so imeli najlepši priložnosti za izenačenje v zadnjem delu tekme. V 71. minuti je veselje Danijelu Breziču preprečila vratnica, nekaj minut pred koncem pa je strel Jožeta Benka z golove črte izbil Fabijan Cipot.

Lestvica:
MARIBOR 17 9 6 2 35:22 33 NAFTA 17 8 4 5 21:18 28 MIK CM CELJE 17 7 6 4 26:18 27 HIT GORICA 17 8 1 8 27:29 25 RUDAR 17 7 3 7 24:19 24 DOMŽALE 17 6 5 6 23:21 23 INTERBLOCK LJ 17 6 5 6 22:23 23 LABOD DRAVA 16 5 2 9 16:23 17 PRIMORJE 16 3 7 6 19:24 16 LUKA KOPER 17 3 5 9 18:33 14