Aaron Ramsey je dosegel izjemno pomemben zadetek v zadnji minuti sodnikovega podaljška v Marseillu, ki je Arsenalu na stežaj odprl vrata osmine finala. Foto: EPA
Robin Dutt
Robin Dutt ima ogromno kritikov med nemškimi novinarji. Številni mu očitajo, da je primeren le za vodenje manjših klubov (Freiburg). Foto: EPA
Lionel lMessi
Lionel Messi je poskrbel za pravo evforijo ob prihodu v Prago. Foto: EPA

Bayer je pred dvema tednoma ugnal Valencio z 2:1 in ima že štiri točke naskoka pred "netopirji". Na Mestalli bo trener Robin Dutt računal tudi na Michaela Ballacka, ki se je končno prebudil. V petek je odločil tekmo v Freiburgu (0:1), to je bil njegov prvi zadetek v Bundesligi po vrnitvi iz Londona poleti 2010. Nekdanji kapetan nemške reprezentance si je v drugem polčasu zlomil nos, a bo vseeno igral v torek s posebno zaščitno masko.

"Valencia je veliko boljša ekipa od Freibruga. Popolnoma drugače se bomo morali pripraviti na to ključno tekmo, čaka nas zelo intenzivnih 90 minut. V Leverkusnu so nas pol ure vozili po igrišču, srečo smo imeli, da v tem obdobju nismo prejeli še kakšnega zadetka več," je pojasnil Dutt.

Valencia bo kar pol leta brez Sergia Canalesa, ki si je na tekmi proti Athletic Bilbau natrgal kolenske vezi in mora na operacijo. Trener Umai Emery stavi na napadalca Roberta Soldada.

Wenger pričakuje težko tekmo
Arsenal se po zelo slabem uvodu v sezono hitro dviguje. Po izjemni predstavi v soboto na Stamford Bridgeu (3:5) so topničarji le še tri točke za Chelseajem, ki je na tretjem mestu. S hat-trickom je zablestel Robin van Persie, Arsenal pa je v odličnem položaju tudi v skupini F Lige prvakov. Po golu Aarona Ramseyja v Marseillu v sodnikovem podaljšku (0:1) ima Arsenal že sedem točk in mirno pričakuje povratno srečanje na stadionu Emirates.

"Marseille je zelo dobro obrambna ekipa, ki lahko hitro zapreti iz protinapada. Tak sistem igre jim bolj ugaja kot narekovanje ritma proti slabšim ekipam. Tudi oni so se dvignili v francoskem prvenstvu, mi pa vsekakor želimo izkoristiti priložnost, da se prebijemo v osmino finala," je pojasnil trener topničarjev Arsene Wenger.

Ključna tekma za Borussio
Borussia je presenetljivo klonila v Pireju z 1:3, zato mora na Westfalnu nujno zmagati, če hoče prezimiti v Evropi. Za rumeno-črne prihajajo tedni resnice. 19. novembra je na sporedu veliki derbi Bundeslige v Münchnu, v 5. krogu Lige prvakov štiri dni pozneje pa morajo nemški prvaki še v London k Arsenalu.

V skupini H si lahko Barcelona na Češkem in Milan v Belorusiji že zagotovita mesto v osmini finala, potem pa bosta v naslednjem krogu na medsebojni tekmi na San Siru obračunala za prvo mesto.