Španski reprezentant je povedel Valencio v vodstvo. Foto: EPA
Ronaldinho se je zadetka na Nou Campu veselil že v 9. minuti. Foto: EPA

Ekipa iz Mestalle je prepričljivo osvojila tri točke proti Alavesu (3:0) in tako še vsaj za teden dni prestavila slavje v Kataloniji. Varovanci trenerja Quiqeja Floresa so dosegli že peto zaporedno zmago. Povedli so prek Rubena Baraje, ki je s prsmi ustavil podajo Pabla Aimarja in jo zabil v mrežo Franca Costanze.

Aimar, ki se je vrnil po dveh tednih odsotnosti zaradi meningitisa, je povišal devet minut zatem. David Villa je v 50. minuti postavil končni izid 3:0 z enajstih metrov in se približal Samuelu Eto'o na le gol zaostanka za naziv najboljšega strelca prvenstva.

Barceloni zmago zagotovil Ronaldinho
Barcelona je proti predzadnjemu moštvu lige povedla v 9. minuti. Ronaldinho, ki je nastopil na prvenstveni tekmi po skorajda enem mesecu, je izkoristil podajo Juliana Bellettija in zabil z 12 metrov. Cadiz se ni predal in prišel do priložnosti. Eno izmed njih je izkoristil, a je sodnik gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Po prekršku nad Markom Van Bommlom je imel Samuel Eto'o priložnost, da poviša vodstvo, vendar je zapravil strel z bele točke. V Barcino moštvo se je po dolgotrajni odsotnosti vrnil Xavi Hernandez.

Celta še ni izpustila iz rok 4. mesta
Celta iz Viga se je približala četrtemu mestu, ki še vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov, z zmago nad Deportivom. To je Celtina prva zmaga na Riazorju po 11 letih. Proti velikim galicijskim rivalom iz La Corune je Celta povedla po kontroverznem zadetku Davida Silve.

Ta naj bi preusmeril strel Fernanda Baiana v mrežo z roko. Deportivo je ostal z le desetimi možmi na igrišču, ko je bil Fabricio Coloccini poslan z igrišča po prekršku nad sonarodnjakom Diegom Placentejem. Končni izid (2:0) je po hitrem protinapadu postavil Jesus Perera.