Frank Lampard prejema čestitke soigralcev po zadetku v 56. minuti. Foto: Reuters
Roberto Soldado
Roberto Soldado je Petra Čecha poslal v desno, žogo pa v levo stran vrat. Foto: Reuters
Fernando Torres
Prizor iz 3. minute: Adil Rami je v kazenskem prostoru še pravočasno ustavil Fernanda Torresa, ki je prodiral proti vratarju Diegu Alvesu. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je najprej izsilil enajstmetrovko, nato pa jo tudi izkoristil. Foto: EPA
Andre Ayew
21-letni Ganec Andre Ayew je obrambi Borussie povzročal veliko težav. Foto: EPA
Alex Oxlade-Chamberlain
18-letni Alex Oxlade-Chamberlain je že v svojem prvem nastopu v Ligi prvakov zatresel mrežo nasprotnika. Foto: Reuters
Roman Širokov
Roman Širokov je dosegel dva gola. Foto: EPA
Barcelona
Barcelona je bila za razred boljša od Bateja. Na sliki Lionel Messi in Gerard Pique. Foto: EPA
James Rodriguez
James Rodriguez (v sredini) je Porto v Sankt Peterburgu popeljal v vodstvo. Foto: Reuters

25-letni brazilski vratar je ubranil kar nekaj "smrtnih" priložnosti gostov in tako domače držal v igri. Alves je v 56. minuti sicer klonil, kar pa ni pokopalo "netopirjev", ki so izenačili v 87. minuti, potem ko je z bele točke, ki jo je zaradi nespametnega igranja z roko zakrivil Salomon Kalou, zadel Roberto Soldado.
Prvi polčas razočaral nogometne sladokusce
Gostom se je že v 3. minuti ponudila lepa priložnost, potem ko je David Albelda izgubil žogo. Ta je nato prišla do Fernanda Torresa, ki je sam stekel proti Alvesu, a se je še pravočasno vrnil Adil Rami, ki je Torresa s telesom vrgel iz ravnotežja. V 14. minuti je s prostega strela poskusil Frank Lampard, vendar se je izkazal Alves. Na začetku podrejena Valencia je v nadaljevanju pokazala nekoliko več, vseeno pa premalo, da bi premagala Petra Čecha.

Alves kot hobotnica v Valenciinih vratih
Po odmoru je v 51. minuti najprej Alves izjemno ustavil strel Torresa z glavo, nato pa je na drugi strani po hitrem protinapadu John Terry v zadnjem trenutku izbil žogo pred Soldadom. Malo kasneje se je Ramires sam znašel pred Alvesom, vendar je brazilski vratar dobil dvoboj. Enako kot minuto kasneje po novem strelu Torresa z neposredne bližine. In za piko na i "vročice" pred svojimi vrati je Alves ustavil še strel soigralca Ruiza.

Naveza Malouda-Lampard prebila obrambo
Chelsea je v 56. minuti vendarle kronal premoč. Florent Malouda je na desni strani prodrl v kazenski prostor, nato pa povratno podal na drugo stran, kjer je osamljeni Frank Lampard po tleh sprožil za desno vratnico Alvesa.

Kalou Valencii podaril enajstmetrovko
Valencia je v nadaljevanju pričakovano pritiskala za izenačenje. Rezervist Pablo Piatti je v 71. minuti prišel do strela z desne strani, vendar je Čech odbil žogo čez prečko. Malo kasneje je isti napadalec za las meril mimo leve Čechove vratnice. Domačim je naposled izenačenje omogočila velika napaka Salomona Kalouja, ki je v 83. minuti zamenjal Lamparda, nato pa dve minuti kasneje z roko izbil predložek Valencie s kota. Sodnik Nicola Rizzoli je pokazal na enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izkoristil Roberto Soldado. Kljub temu so imeli "modri" v 90. minuti priložnost za zmago, vendar je fenomenalni Alves dobil še en dvoboj na "štiri oči", tokrat z rezervistom Nicolasom Anelko. Že po koncu srečanja so gostom nekoliko popustili živci, tako da sta zaradi ugovarjanja sodniku rumena kartona prejela Juan Mata in Ashley Cole.

Pričakovani zmagi Barcelone in Milana
V preostalih srečanjih je evropski prvak Barcelona pričakovano nadigrala Bate Borisov v gosteh (5:0). Dvakrat je zadel Lionel Messi. Milan je šele v drugem polčasu zlomil odpor Viktorije iz Plzna (2:0). Pri obeh golih je sodeloval Zlatan Ibrahimović, ki je najprej zadel z enajstmetrovke (53.), nato pa še podal (66.) Antoniu Cassanu. Čehi so pri enajstmetrovki protestirali, saj so menili, da igranja z roko ni bilo. Kakorkoli, protest ni obrodil sadov.

Andre Ayew in Mandanda usodna za Borussio
Marseille
je z dvema goloma Andreja Ayewa in enim Loica Remyja porazil Borussio Dortmund (3:0). Nemške prvake je s sijajnimi obrambami v obup spravljal vratar Steve Mandanda. Ko je bil po strelu Maria Götzeja že premagan, ga je rešila vratnica. V drugi tekmi skupine je Arsenal z 2:1 odpravil Olympiacos. "Topničarji" so po 20 minutah vodili z 2:0, potem ko sta zadela 18-letni Alexander Oxlade-Chamberlain, sploh edini Anglež v začetni enajsterici, in brazilski branilec Andre Santos. David Fuster je kmalu priigral priključek, izenačenje Grkov pa je sredi drugega polčasa po strelu Vassilisa Torossidisa preprečila prečka.

Porto z deseterico ni bil kos Zenitu
V uvodnem sredinem srečanju je Zenit iz Sankt Peterburga s 3:1 ugnal Porto, ki je drugi polčas odigral brez izključenega Jorgeja Fucileja. Urugvajski branilec je moral v 45. minuti pod prho zaradi drugega rumenega kartona. Porto, zmagovalec lanske sezone Evropske lige, je na stadionu Petrovski povedel v 10. minuti, ko je James Rodriguez zaključil hiter protinapad. Deset minut kasneje je Roman Širokov izenačil, nato pa v 63. minuti z izjemni strelom pod prečko poskrbel še za vodstvo. Obakrat mu je podal Viktor Fajzulin. Upe gostov je v 72. minuti zapečatil Portugalec Danny (3:1).

Manchester City suspendiral Teveza
Potem ko član Manchester Cityja Carlos Tevez na srečanju z Bayernom (2:0) ni želel vstopiti v igro, ga je klub suspendiral za dva tedna.