Nogometaši Bayerna so ob koncu tekme takole proslavili neodločen izid, ki jim na široko odpira vrata v polfinale. Foto: Reuters
Daniel van Buyten
Daniel van Buyten si bo 3. april bržkone zapomnil za vse življenje. Zabiti dva gola Milanu na njegovem igrišču ni mačji kašelj. Foto: EPA
Andrea Pirlo in Michael Rensing
Michael Rensing je v prvem polčasu blestel, a je bil nemočen ob strelu Andree Pirla. Foto: Reuters
Dida je oba strela prejel od istega nogometaša, iz istega kota ... Foto: Reuters
Kaka in Michael Rensing
Kaka je pri izvajanju enajstmetrovke poslal Michaela Rensinga v napačno smer. Foto: Reuters
Steven Gerrard in Peter Crouch
Steven Gerrard se je takole zahvalil natančnemu podajalcu. Foto: Reuters
Brazilski vratar Gomes si niti v sanjah ni predstavljal, da bo pred svojimi gledalci prejel tri zadetke. Foto: Reuters

Italijani so bili boljši v prvem polčasu, ko so zapretili predvsem v igri z glavo. V nemških vratih je mladi Michael Rensing dobro zamenjal kaznovanega Oliverja Kahna, saj je v 15. minuti ubranil strel Massimu Ambrosiniju, v 36. minuti pa še Albertu Gilardinu.

V 40. minuti so gledalci videli prvi brazilski dvoboj Lucio - Kaka. Brazilec v nemškem dresu je v svojem kazenskem prostoru nepravilno podrl Kakaja, a je ruski sodnik Juri Baskakov le odmahnil. Rdeče-črni so povedli v nadaljevanju akcije, ko je Andrea Pirlo pritekel v kazenski prostor in zadetek dosegel z glavo.

Dosegel gol, a ne bo smel v München
Gilardino je na začetku drugega polčasa iz protinapada zatresel nemško mrežo, a je sodnik zadetek zaradi nedovoljenega položaja razveljavil, napadalca pa nagradil z rumenim kartonom, zaradi katerega ne bo smel igrati na povratni tekmi.

Bayern grizel do zadnje sekunde
V trenutkih, ko se je Milan zadovoljil z minimalnim vodstvom, je nemški prvak pritisnil in v svoji prvi pravi priložnosti izenačil. Hasan Salihamidžić je v 78. minuti poslal predložek, Claudio Pizarro je žogo spravil do van Buytna, ki je zadel z dveh metrov. Šest minut pozneje je prišlo do novega dvoboja Lucio - Kaka. Tokrat je Lucio pravilno ustavil rojaka, a je sodnik prekinil igro in dosodil enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Kaka in rutinirano zadel. Bayern je pregovorno "grizel po nemško" in izenačil v 93. minuti, ko je van Buyten zadel s skoraj enakega položaja in poskrbel, da njegovo moštvo prvič ni izgubilo na gostovanju pri Milanu. Kljub ugodnemu izidu pa Bavarci zapuščajo Milan z nekoliko grenkim priokusom, saj si je francoski branilec Willy Sagnol poškodoval meniskus, tako da je bržkone že izgubljen za to sezono.

Hitzfeld: Potrebujemo vsaj še gol
"Odlična tekma. Milan je bil nedvomno boljše moštvo v 1. polčasu, ko je Rensing dokazal, kako dober vratar je. Vedel sem, da v drugem delu domači ne bodo mogli igrati vseskozi v takem ritmu, kar smo izkoristili. V drugi polovici nadaljevanja smo bili zares izvrstni in na koncu smo zasluženo prišli do remija. A za napredovanje na domačem igrišču potrebujemo vsaj še gol," je tekmo ocenil trener Bayerna Ottmar Hittzfeld.

Manj zadovoljen je bil strateg rdeče-črnih Carlo Ancelotti: "Gol van Buytna je bil hladen tuš. Zaslužili smo si zmago, saj smo bili nocoj boljše moštvo. Zelo smo razočarani, saj ima Bayern zdaj boljše možnosti za napredovanje."

Liverpool presenetljivo gladko
Na drugi tekma večera je Liverpool v gosteh razbil PSV s 3:0. Angleže je v vodstvo popeljal kapetan Steven Gerrard, ki je v 27. minuti zadel z glavo. Natančno je podal Steve Finnan. Petkratni evropski prvaki so prednost podvojili na začetku drugega polčasa, ko je John Arne Riise dosegel spektakularen zadetek. Norvežan je 20 metrov od vrat žogo ustavil na prsih in jo z levico poslal mimo presenečenega Gomesa. Piko na i izjemni predstavi redsov je v 66. minuti dal Crouch, ki je zadel z glavo. Podajalec je bil spet Finnan.

"Vedeli smo, da imajo nekaj težav. Izkoristili smo njihove napake in to je to. Zadovoljen sem z izidom, hkrati pa razočaran, ker se je poškodoval Aurelio (natrgana ahilova tetiva). Vemo, da smo blizu polfinalu, toda v nogometu moraš biti skoncentriran do zadnje sekunde," ostaja previden trener Redsov Rafael Benitez.

Ronald Koeman je prvi trener, ki se je uvrstil v četrtfinale s tremi različnimi ekipami (Ajax, Benfica, PSV), a tokrat je proti Liverpoolu le bledo opazoval nemoč svojih varovancev.