Josip Iličič je v sijajni formi. Tudi tokrat je gol posvetil punci Tini. Foto: EPA
Josip Iličič, Armin Bačinovič in soigralci v Palermu
Josip Iličič in Armin Bačinovič sta hitro zablestela v Palermu. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o je bil Interjev junak na Sardiniji. Foto: Reuters
Alexandre Pato in Zlatan Ibrahimović sta zrežirala zmago nad neugodnim Chievom. Foto: EPA

Bologna je v šestem krogu italijanskega prvenstva padla s prepričljivih 4:1. Iličič je četrti gol v prvenstvu dosegel z razdalje s strelom po sredini ob slabo postavljenem vratarju Emilianu Vivianu, Bačinovič pa zabil zadnji žebelj v gostujočo krsto v 83. minuti. To je bil njegov prvi gol med italijansko elito. Po protinapadu in podaji Antonia Nocerina je z nartom desnice natančno zadel z roba kazenskega prostora in "zaključil slovensko fešto", kot je zapisala La Gazzetta dello Sport. Za 1:0 je že v 17. minuti mojstrsko zadel Javier Pastore, četrti zadetek pa je vknjižil še Mauricio Pinilla.

Sarmin Udinese s polnim izkupičkom iz Brescie
Uspešno nedeljo za slovenske reprezentante je z gostujočo zmago pri Brescii (0:1) sklenil še Udinese Samirja Handanoviča, ki je bil v gostujočem golu celotno tekmo, za zmago je zadel Bernardo Corradi.

Ibra "hranil" Pata
Milan je z dvema goloma prebujenega Alexandra Pata premagal Chievo (3:1). 21-letnemu napadalcu, ki je zadel v polno na obeh prijateljskih tekmah Brazilije med reprezentančnim premorom, je obakrat podal Zlatan Ibrahimović. "Ibra" je bil v glavni vlogi tudi v 70. minuti, ko je dosegel avtogol z glavo po predložku gostov iz kota.

Cesar odigral celotno tekmo na San Siru
Chievo, za katerega je v Boštjan Cesar odigral vso tekmo, je bil v sklepnem delu tekme blizu izenačenja. Vse dvome je odpravil rezervist Robinho, ki je v sodnikovem podaljšku preigral vratarja in dosegel svoj prvi gol v rdeče-črnem dresu. Bojan Jokič je bil na klopi.

Eto'oja rasistični navijači le še bolj motivirali
Nogometaši Interja so v 6. krogu gostovali na Sardiniji, kjer so se pomerili s tamkajšnjim Cagliarijem in se z minimalno zmago (0:1) izenačili z mestnim tekmecem pri 14 točkah. Že v 3. minuti je moral glavni sodnik Paolo Tagliavento prekiniti srečanje zaradi rasističnih zbadljivk, ki so bile s tribun namenjene Interjevemu napadalcu Samuelu Eto'oju.

Toda to je v nadaljevanju kamerunskega reprezentanta le še bolj motiviralo, v 39. minuti je bil mož odločitve. Po podaji Wesleyja Sneijderja je z roba kazenskega prostora z levico sprožil neubranljivo v desni spodnji kot. S tem je še enkrat več dokazal, da je v odlični formi, saj je na zadnjih 7 tekmah zadel kar 6-krat. Z novo zmago so se varovanci Rafaela Beniteza na vrhu lestvice izenačili z mestnim tekmecem Milanom.

Juve se je poigral z Leccejem
Juventus je s prepričljivih 4:0 odpravil Lecce. Zadeli so Alberto Aquilani, Felipe Melo, Fabio Quagliarella in Alessandro Del Piero.