Šesta spomladanska zmaga Rudarja
Interblock razbil vodilno ekipo
Zadetki s tekme Koper - Celje
Drava še bolj prikovana na dno

Mariborčani kljub spodrsljaju ostajajo trdno na prvem mestu, saj je izgubil tudi njihov najbližji zasledovalec Mik CM Celje, ki je z 2:3 klonil v Kopru.

Jug razveljavil zadetek Tavaresa
Interblock je izkoristil praktično vsako priložnost, ki se mu je ponudila, terenska premoč pa ni prav nič pomagala Štajercem. Po nekaj priložnostih na obeh straneh je bilo prvič vroče v 20. minuti, ko je sodnik Matej Jug zaradi domnevnega nedovoljenega položaja razveljavil zadetek Marcosa Tavaresa.

Mariborčani so bili v nadaljevanju še naprej nevarni, a je njihovo neučinkovitost v 33. minuti kaznoval najmlajši član ljubljanskega prvoligaša, še ne 18-letni Robert Berič, ki je na prejšnji tekmi v Spodnji Šiški s hat-trickom potopil Nafto (5:0). Mrežo je zatresel, potem ko je žogo po strelu Ermina Rakoviča do njega odbil vratar Marko Pridigar.

Berič in Iličič po dvakrat v polno
Podobno razmerje moči na igrišču je bilo tudi v drugem polčasu. Podjetnejši so bili Mariborčani, Ljubljančani pa tisti, ki so spet zadeli. V 57. minuti je znova podal Rakovič, neodločnost ožje obrambe in Pridigarja pa je izkoristil še en mladenič Josip Iličič. Berič (iz bližine) in Iličič (z roba kazenskega prostora) sta se še enkrat vpisala med strelce v 73. in 79. minuti, tako da je na semaforju pisalo že 4:0. Častni gol za Maribor je v 81. minuti iz bližine zabil Dalibor Volaš.

Ipavec odločil na Bonifiki
Koprčani so proti Celjanom prišli do pomembne zmage v boju za obstanek, saj zadnjeuvrščena Labod Drava za njimi zaostaja že osem točk. Silovit pritisk gostiteljev je obrodil sadove že v 9. minuti, ko je po kotu Vladimirja Petroviča najvišje skočil Enes Handanagič. Dve minuti pozneje je Mitja Viler izvedel prosti strel, z glavo pa je bil takrat natančen Kristijan Polovanec. Gostje so do 30. minute izenačili. Z glavo je znižal Milan Andželkovič, nato pa je koprsko mrežo iz bližine zatresel še Roki Štraus.

V drugem polčasu so bili Koprčani popolni vladarji na zelenici Bonifike. Premoči najprej niso izkoristili in bi bili kmalu kaznovani v 74. minuti, ko je Nejc Pečnik meril proti praznim vratom, a se je z obrambo na golovi črti izkazal Handanagič. Le minuto pozneje je bil na drugi strani natančnejši spretni Patrik Ipavec po napaki vratarja Aleksandra Šelige in Koprčanom zagotovil dragocene tri točke.

Rutinska zmaga Domžal na Ptuju
Dravo so na domačem stadionu premagale še Domžale (0:2). V 10. minuti je zadel Džengis Čavuševič, ki je sam stekel proti vratom Ptujčanov po podaji Andraža Kirma s sredine igrišča. Gostitelji so imeli nekaj priložnosti za izenačenje, njhove upe pa je dokončno razblinil Janez Perme, ki je dve minuti pred koncem z glavo postavil končni izid.

Rudar le še točko za Celjani
Odlično serijo je proti Nafti nadaljeval Rudar, ki je spomladi slavil že šestič na zadnjih sedmih tekmah. Na stadionu Ob jezeru sta bila strelca ob slavju z 2:0 Fabijan Cipot v 9. minuti z glavo in Ozren Perič v 69. minuti z 19 metrov. Med obema goloma Velenjčanov je imel dve priložnosti za izenačenje Siniša Janković.

Kovačevič v 92. minuti preprečil zmago Ajdovcev
Nogometaši Primorja so bili na 56. severnoprimorskem derbiju zelo blizu sedme zmage v Novi Gorici, toda Mladen Kovačevič jim je v sodnikovem podaljšku odvzel to veselje, ko je iz bližine izenačil na končnih 3:3. Ajdovci so trikrat vodili, a so jih Novogoričani vselej ujeli. Dobro igro gostov na začetku tekme je v 13. minuti s 30 metrov kronal Peter Petran, nato je z roba kazenskega prostora izenačil Milan Osterc.

Vendar je bilo veselje kratko, saj je že minuto pozneje za novo vodstvo Primorja z diagonalnim strelom zadel Vladimir Milenković. Bolj živahno predstavo gostiteljev v nadaljevanju je v novo izenačenje v 51. minuti z več kot 25 metrov pretvoril Etien Velikonja, a je 20 minut pred koncem po lepi akciji s strelom "iz prve" spet odgovoril Milenković.

27. krog:
INTERBLOCK - MARIBOR 4:1 (1:0)
1.800; Berič 33., 73., Iličič 57., 79.; Volaš 81.

LUKA KOPER - MIK CM CELJE 3:2 (2:2)
400; Handanagič 9., Polovanec 11., Ipavec 75.; Andželkovič 20., Štraus 30.

LABOD DRAVA - DOMŽALE 0:2 (0:1)
400; Čavuševič 10., Perme 87.

RUDAR - NAFTA 2:0 (1:0)
1.800; Cipot 9., Perič 69.

HIT GORICA - PRIMORJE 3:3 (1:2)
1.500; Osterc 34. Velikonja 51., M. Kovačevič 92.; Petran 13., Milenkovič 35., 69.

MARIBOR 27 14 10 3 53:34 52 MIK CM CELJE 27 12 8 7 39:27 44 RUDAR 27 13 4 10 37:29 43 DOMŽALE 27 10 10 7 36:29 40 HIT GORICA 27 11 5 11 44:44 38 NAFTA 27 10 8 9 30:36 38 INTERBLOCK LJ 27 10 7 10 41:37 37 LUKA KOPER 27 6 10 11 29:42 28 PRIMORJE 27 5 11 11 27:41 26 LABOD DRAVA 27 5 5 17 25:42 20