Manu Garcia je šokiral
Manu Garcia je šokiral "colchonerose" na uvodni tekmi sezone na stadionu Vicente Calderon. Foto: EPA
Kevin Gameiro
Kevin Gameiro je zadel z enajstih metrov, a to ni bilo dovolj za tri točke. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je že na začetku sezone v sijajni formi, potem ko je blestel tudi na evropskem prvenstvu v Franciji. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je novo sezono začel tam, kjer je končal prejšnjo - kot najboljši strelec španskega prvenstva. Foto: Reuters

Gostitelji so imeli na stadionu Vicente Calderon veliko premoč (streli na gol 27:2, v okvir vrat 6:1, koti 20:2). V 43. minuti je Yannick Carrasco z roba kazenskega prostora zadel vratnico. Na začetku drugega dela je vstopil Fernando Torres, ki je v 73. minuti zadel okvir vrat.
Victor Laguardia je po dolgi podaji v kazenski prostor igral z roko in v 93. minuti in Kevin Gameiro je z desnico zadel z bele točke. Veliko navdušenje na stadionu se še ni poleglo, ko je v 95. minuti Manu Garcia izenačil z izjemnim strelom z 20 metrov. Jan Oblak je bil prekratek. Sodnikov dodatek je bil dolg le tri minute, a ga je Ignacio Iglesias Villanueva podaljšal zaradi protestov pri enajstmetrovki. Velika točka za Alaves, ki se je vrnil med špansko elito po 13 letih. Leta 2001 je igral v znamenitem finalu Pokala Uefa v Dortmundu in izgubil proti Liverpoolu po podaljšku s 4:5.
Ni Ronalda,. ni panike - Bale blestel na Anoeti
Madridski Real je na vroči Anoeti odnesel tri točke (0:3) tudi brez Cristiana Ronalda, ki še okreva po poškodbi. Real Sociedad je doživel velik šok že v 2. minuti, ko je Daniel Carvajal podal z desne strani, Gareth Bale pa je bil natančen z glavo. Pet minut pred odmorom je Raphael Varane sijajno zaposlil Marca Asensia, ki je stekel sam proti vratom in mojstrsko lobal Geronima Rullija.
Končni izid je postavil sijajni Bale v sodnikovem dodatku, ko je po podaji rezervista Jamesa Rodrigueza preigral vratarja Rullija in z levico zatresel prazno mrežo.
"Sezono smo začeli na najboljši možen način. Na vročem gostovanju nikoli ni lahko odigrati prve tekme. S tako igro lahko dosežemo velike stvari v tej sezoni," je bil zadovoljen trener Zinedine Zidane, ki je 28. maja v Milanu z Realom osvojil enajsti naslov evropskih pravkov.
Visoka zmaga Barcelone
Nogometaši Barcelone so z goleado na Camp Nouu proti Betisu odprli novo sezono španskega prvenstva (6:2).

Katalonci v prvem krogu kljub številnim odsotnostim (Neymar, Javier Mascherano, Andres Iniesta) niso imeli težav z gosti iz Seville, blestel je Luis Suarez s hat-trickom. Prvi se je med strelce vpisal Arda Turan, ki se v napadalnem trojčku ob Suarezu in Lionelu Messiju (Neymar je odsoten zaradi olimpijskih iger) odlično znajde. Messi je podal v kazenski prostor, utekel je Jordi Alba in našel turškega kapetana, ki je iz bližine brez težav zadel. Betis je ob sporno dosojenem prostem strelu izenačil po fantastičnem poskusu Rubena Castra v 20. minuti s približno 21 metrov, Claudio Bravo je bil brez moči.

Barco je v vodstvo po lepi samostojni akciji v vodstvo znova s svojo čarobno levico povedel Messi, nato pa je svoj šov začel Suarez, ki je prvič zadel po podaji Sergija Roberta še pred koncem polčasa, nato pa v drugem delu dodal še dva zadetka. Drugi zadetek je v 57. minuti vpisal tudi Messi. Končni izid je v 83. minuti s svojim prav tako drugim golom na tekmi postavil Castro.