Kdo bo tokrat na kolenih, Liverpool ali Chelsea? Foto: EPA
Rafael Benitez in Jose Mourinho
Obračun dveh slovitih pirenejskih trenerjev z angleškima moštvoma. Foto: EPA
Ballack, Drogba in Ševčenko
Drogba in Ševčenko (desno) naj bi bila ključ do zmage Abramovičevega moštva. Foto: EPA

"To je zgodovina. Zgodba, ki jo bomo spisali na prihodnjih dveh srečanjih, bo pomembnejša od tiste izpred let," pozornost na sredin obračun na Stamford Bridgeu usmerja Rafael Benitez, trener L'poola. Aprila 2005 je bilo v Londonu 0:0, na Anfieldu pa 1:0 po spornem zadetku Luisa Garcie v 4. minuti.

Redsi dobrega zdravja
"Imajo zelo dobro obrambo in prejemajo manj zadetkov kot mi. Vseeno pa 0:0 ne bo najboljši izid, saj smo zadeli na Camp Nou in tudi zdaj si želimo zadetka in zmage,"
je odločen boj svoje čete napovedal Španec na klopi redsov. Prednost 5-kratnih evropskih prvakov, nazadnje so naslov osvojili ravno leta 2005 po nepozabnem carigrajskem finalu z Milanom, je odlično zdravstveno stanje moštva in zmagoviti niz v domačem prvenstvu.

Poškodbe krojijo postavo
Moštvo modrih mučijo poškodbe in tesen boj za prvaka z Manchester Unitedom. Jose Mourinho ne bo mogel računati na Arjena Robbna in Michaela Ballacka (gleženj), nad poškodbo pa toži tudi Ricardo Carvalho. Zaradi kartonov bo manjkal motor igre Chelseaja na sredini igrišča, Michael Essien.

Statistika na strani Londončanov
V zadnjih treh sezonah sta se angleška rivala pomerila kar 13-krat, Chelsea je zmagal na šestih srečanjih, Liverpoool na štirih, tri tekme pa so se končale brez zmagovalca.