Madridčani so po letih 2002 in 2014 tretjič osvojili evropski superpokal. Foto: Reuters
Dani Carvajal
Dani Carvajal je takole zadel za slavje Reala. Foto: Reuters
Jevgen Konopljanka
Jevgen Konopljanka je v 72. minuti z 11-metrovke povedel Sevillo v vodstvo, a to ni bilo dovolj za zmago. Foto: EPA
Sergio Ramos
Sergio Ramos je z glavo izenačil na 2:2. Foto: Reuters

Sevilla je v 93. minuti rednega dela tekme še vodila z 1:2, nato pa je po podaji Lucasa Vazqueza iz bližine z glavo izenačil osamljeni Sergio Ramos in izsilil dodatne pol ure srečanja. Potem ko je Sevilla na začetku podaljška na igrišču ostala le z deseterico (Timothee Kolodziejczak je dobil drugi rumeni karton), je Real številčno prednost izkoristil v 119. minuti, ko je zmagoviti zadetek po prodoru z natančnim strelom dosegel Dani Carvajal.
Ramos je po podaji iz kota zatresel mrežo tudi v 99. minuti, a zadetek ni obveljal, ker je pred tem storil prekršek.
Trener Reala Zinedine Zidane ni mogel računati na Cristiana Ronalda, Pepeja, Garetha Bala in Tonija Kroosa, ki so še na dopustu oziroma so se z njega šele dobro vrnili.

Po vodstvu Reala v 72. minuti preobrat Seville
Real je povedel v 21. minuti, ko vratar Seville Sergio Rico ni imel pravih možnosti pri močnem strelu Marca Asensia od daleč. Ta je meril izredno natančno in Rico je žogo lahko le s pogledom pospremil v mrežo.

V 41. minuti je izenačil Franco Vazquez, ki je po natančni podaji sprejel žogo in jo z levo nogo natančno med dvema nogometašema tekmecev poslal za hrbet Kika Casille.

V drugem polčasu sta oba trenerja poskušala z menjavami, pri Realu so vstopili Karim Benzema, Luka Modrić in James Rodriguez, v polno pa je zadel Jorge Sampaoli. Trener Andaluzijcev je v 67. minuti na zelenico poslal Jevgena Konopljanko, Ukrajinec pa je že pet minut pozneje z 11-metrovke poskrbel za vodstvo svoje ekipe po prekršku Ramosa nad Vitolom.

Zidane se je pridružil četverici
Madridčani so po letih 2002 in 2014 tretjič osvojili evropski superpokal, Sevilla pa ostaja pri lovoriki iz leta 2006.

Zidane je po Pepu Guardioli, Carlu Ancelottiju, Diegu Simeoneju in Luisu Enriqueju peti v zgodovini, ki je ta pokal osvojil kot igralec in trener.