Nogometaši Manchester Uniteda so v drugem delu preobrnili rezultat. Foto: EPA
Nogometaši Arsenala
Andrej Aršavin si je na Otoku že zaradi spektakularnih zadetkov ustvaril ime. Foto: EPA
Arsene Wenger in Eduardo
Arsene Wenger je takole še dajal navodila Eduardu, ob koncu tekme po sporno razveljavljenem golu pa ponorel in bil poslan na tribuno. V zadnjih letih je na Old Traffordu doživel kar nekaj grenkih izkušenj. Tokrat se je preselil kar med Unitedove navijače, eden izmed njih mu je celo ponudil svoja očala?! Foto: EPA
Aaron Lennon
Aaron Lennon je takole v sodniškem podaljšku poskrbel za ekstazo na White Hart Lanu. Foto: Reuters
Steven Gerrard
Steven Gerrard je znova rešil svoj ljubljeni klub. Foto: EPA

Veliki derbi na Old Traffordu se je končal z zmago rdečih vragov (2:1), potem ko jim je po petminutnem preobratu vodstvo z nerodnim avtogolom z glavo po podaji Ryana Giggsa iz prostega strela podaril Abou Diaby. Evrogol z 20 metrov za gostujoče vodstvo je v 40. minuti zabil Andrej Aršavin, potem ko je sodnik le nekaj trenutkov predtem "spregledal" jasen prekršek Darrena Fletcherja nad ruskim reprezentantom v domačem kazenskem prostoru.

Drugače je bilo v 59. minuti, ko je novo nedvomno enajstmetrovko, tokrat za angleške prvake, Mike Dean dosodil. Manuel Almunia je zrušil Wayna Rooneyja, ki je bil sam natančen z bele točke. Arsenal je smrtno priložnost za povišanje vodstva zapravil v 47. minuti, ko je po novi izjemni akciji Aršavina in podaji pred gol odlično posredoval Ben Foster ter ubranil strel Robina van Persieja.

Ta je v 63. minuti s prostega strela zadel prečko, v zadnjh sekundah sodniškega podaljška pa še gol. A kaj, ko so ga zaradi prepovedanega položaja Williama Gallasa in kljub ugovarjanju gostujočega menedžerja Arsena Wengerja sodniki razveljavili.

Cole: Naša najboljša domača predstava
Vodilna Chelsea in Tottenham sta svojo nalogo opravila z odliko. Modri iz Londona so s še eno tekočo predstavo s 3:0 odpihnili Burnley. Vse je bilo rešeno v sedmih minutah med koncem prvega in začetkom drugega dela. Nicolas Anelka je zadel po natančni podaji Didierja Drogbaja, zadnji žebelj v gostujočo krsto je zabil Ashley Cole: "Naša najboljša domača predstava. Hitro smo igrali in to nasprotnike ubija."

Ševčenko odhaja nazaj v Kijev
Andrej Ševčenko
je medtem v skladu z napovedmi že zapustil Stamford Bridge. Seli se nazaj k Dinamu iz Kijeva, ki ga je zapustil pred 10 leti. V domačem klubu naj bi igral še najmanj dve leti.

Rešitelja kdo drug kot Torres in Gerrard
Liverpool je bil v Boltonu že v izgubljenem položaju, tako na sami tekmi kot v boju za naslov prvaka, saj je že predtem dvakrat izgubil. Gostitelje je v novo vodstvo po neodločenem prvem polčasu kmalu po odmoru, v 47. minuti, popeljal Tamir Cohen, redsi pa so priložnost za preobrat "zavohali" sedem minut pozneje. Izključen je bil Sean Davis.

Zmago z 2:3 sta prinesla Fernando Torres po lepo spuščeni žogi Dirka Kuyta in Steven Gerrard z bombo iz polvoleja.