Michael Phelps je v Pekingu osvojil že 7 zlatih medalj, Usain Bolt pa je zlahka dobil najprestižnejšo disciplino olimpijskih iger - tek na 100 metrov. Foto: EPA
Dinara Safina
Dinara Safina je letos igrala v finalu Roland Garrosa. Foto: Reuters
Vendarle zlati nasmeh Federerja
Svetovni rekord Bolta

Jamajški zvezdnik je dobesedno pometel s tekmeci in pri tem postavil nov svetovni rekord 9,69. Njegova zmaga je bila tako prepričljiva, da se je začel veseliti že 20 metrov pred ciljem. Asafa Powell je bil šele peti, Tyson Gay pa je izpadel že v polfinalu.

Znanih je že sedem veslaških olimpijskih zmagovalcev, žal med njimi ni slovenskega dvojnega dvojca in četverca brez krmarja.

Najnatančnejša Ukrajinec in Američan
Dva nova prvaka sta tudi med strelci, kjer je Ukrajinec Oleksandr Petriv slavil s hitrostrelno pištolo na 25 m, Američan Vincent Hancock pa v skeetu.

Britanci blestijo v kolesarstvu na stezi
Rokoborba prosti slog: zlati medalji na Japonsko (Saori Jošida) in v Kanado (Carol Huynh). V badmintonu je Kitajka Žang Ning ubranila naslov. Med dvojicami sta zmagala Indonezijca Hendra Setiavan in Markis Kido. V kolesarstvu na stezi so imeli največ uspeha Britanci. V zasledovanju je slavil Bradley Wiggins, v keirinu pa Chris Hoy. V vožnji na točke je olimpijski prvak postal Španec Joan Llarenas.

Dvignila 23 kg več od najbližje tekmice
V sabljanju so dekleta Rusije v ekipni tekmi v floretu gladko z 28:11 premagale Američanke. Bron je odšel v Italijo. Mi-Ran Jung je s svetovnim rekordom osvojila zlato v dviganju uteži v kategoriji nad 75 kilogramov. Najbližjo tekmico je premagala kar za 23 kilogramov.

Federer le prišel do olimpijskega naslova
V tenisu sta znani obe finalistki, obe Rusinji. Jelena Dementijeva je s 6:3 in 7:6 premagala Vero Zvonarevo, Dinara Safina pa domačinko Na Li s 7:6 in 7:5. Finale bo, tako kot pri moških, odigran jutri. Tolažbo za izpad med posamezniki je Roger Federer našel v dvojicah, kjer je v finalu s Stanislasom Wavrinko s 6:3, 6:4, 6:7, 6:3 ugnal švedsko navezo Simon Aspelin/Thomas Johansson.

Črn dan za Hrvaško v moštvenih športih
Pestro je bilo tudi v moških ekipnih športih. V nogometni polfinale so se uvrstili Brazilija, Argentina, Belgija in Nigerija. Kar dva vaterpolska velikana s področja nekdanje Jugoslavije, Hrvaška in Črna gora, sta morala danes v 4. krogu obračunov priznati premoč. Hrvatje so doživeli poraz še v košarki, kjer je bila Litva boljša s 86:73, in rokometu, kjer so bili s 27:24 boljši Poljaki.

Dream Team ponižal svetovne prvake
V velikem košarkarskem derbiju predtekmovanja med Španijo in ZDA so bili zanesljivo boljši Američani s 119:82. Že po štirih krogih so se od ollimpijskega turnirja poslovili evropski prvaki Rusi, ki jih je v neposrednem dvoboju za četrtfinale s 95:80 premagala Avstralija.