Matthias Steiner s sliko pokojne žene Susann je med podelitvijo kolajn komaj zadrževal solze. Foto: EPA
Jan Frodeno, Simon Whitfield, Bevan Docherty, Javier Francisco Gomez
Siloviti šprint četverice je odločil moški triatlon. Foto: EPA
Juan Esteban Cucuchet in Walter Fernando Perez
Argentinca sta presenetila prav vse in se domov vračata z zlato kolajno. Foto: Reuters

25-letni Steiner je v kategoriji nad 105 kg s potegom dvignil 256 kg, s sunkom pa 203 kg in za kilogram prehitel Rusa Jevgenija Čigaševa. Na Dunaju rojeni Steiner se je leta 2005 preselil v Nemčijo in poročil z Nemko Susann ter zaprosil za nemško državljanstvo. Julija 2007 je doživel veliko tragedijo, ko je žena umrla v prometni nesreči. Kljub tragediji je nadaljeval s treningom, v začetku letošnjega leta pa dobil nemško državljanstvo, in ponovno začel mednarodno tekmovati, tokrat za Nemčijo.

"Vedno je ob meni, v urah pred tekmovanjem je ob meni," je po zmagi povedal "najmočnejši človek na svetu," ki je umirajoči ženi v bolnišnici prisegel, da bo uresničil njune olimpijske sanje.

Napeti triatlon Nemcu
V obračunu "železnih mož" je presenetljivo slavil Jan Frodeno. "Opravil sem triatlon svojega življenja. Po dolgem čakanju končno vidim luč na koncu predora," je visoki in vitki Nemec (193 cm in 75 kg) le dočakal prvo zmago v svetovni konkurenci in to kar na najbolj prestižni olimpijski tekmi.

Triatlonska preizkušnja je bila zelo napeta, saj se je odločila v končnem sprintu, v katerem je po 1.500 metrih plavanja, 40 kilometrih kolesarjenja in deset kilometrih teka Frodeno za seboj pustil olimpijskega prvaka iz Sydneya Simon Whitfielda, srebrnega iz Aten Bevan Dochertya in velikega favorita za zmago, svetovnega prvaka in najboljšega v svetovnem pokalu, Španca Javierja Gomeza.

Gavči pohrustali "carioce"
Vrhunec dneva moštvenih športov je bil nogometni polfinale med Argentino in Brazilijo. Gavči, branilci naslova prvaka, so bili od Brazilcev boljši s 3:0 in se bodo v finalu pomerili z Nigerijci, ki so nadigrali Belgijce s 4:1.

Ne veste kaj je madison? Kliknite tukaj.

Argentinca osvojila madison
Za nepričakovano veselje v Argentini pa sta poskrbela Juan Esteban Cucuchet in Walter Fernando Perez, ki sta na velodromu šokirala svetovno kolesarsko elito. Argentinska naveza je osvojila zlato v madisonu in premagala Španca in Rusa, medtem ko sta favorizirana Britanca Cavendish/Wiggins zasedla šele deveto mesto.

Vroče v "ženskih" športih
V "ženskih" moštvenih športih so za nami četrtfinalni boji. Razburljivo je bilo predvsem v košarki, rokometu in odbojki. Kitajske odbojkarice so v ponovitvi atenskega finala premagale Rusijo s 3:0, na rokometnih igriščih pa je bilo najbolj zanimivo na tekmi med Rusijo in Francijo, ki jo je po podaljšku z 32:31 dobila prva.

V odbojki na mivki sta se v četrtkov finale uvrstili favorizirani dvojici Tjang/Vang in Walsh/May. V finalu ženskega vaterpolskega turnirja se bosta udarili Nizozemska in ZDA.