Špela Ponomarenko je uresničila svoje tihe želje in se uvrstila v sobotni finale. Foto: Reuters
Tokič se je dobro upiral
Ponomarenkovi uspel veliki met
Sitarjeva peta disciplina
Dvoboj Tokič - Lin Ma

26-letna Ponomarenkova je v svoji polfinalni skupini zasedla tretje mesto in se kot zadnja uvrstila v finale deveterice, ki bo v soboto.

Razmere so bile enakovredne za vse
"Zelo sem vesela finala. Tokrat je bilo zelo težko, saj smo imela dekleta veter v prsi, predtem pa je pihal celo bočni veter in bala sem se, da sem dobila slabo progo, na srečo pa so se razmere nato spremenile in bile enakovredne za vse," je bila vesela 26-letnica.

Želi si več kot deveto mesto
Pred finalom napoveduje: "Tam bodo favoritinje za medaljo svetovna prvakinja Madžarka Katalin Kovacs, Nemka Kathrin Wagner in Italijanka Josefa Idem, ki so prepričljivo zmagale že v predtekmovanju. Kot že rečeno, si sama želim več kot deveto mesto, upam pa, da mi bo uspelo ponoviti vsaj predtekmovalni nastop, ki je bil boljši od današnjega polfinala. Gremo na polno."

"Že en osvojen niz je velik uspeh"
Po odličnem odporu je Bojan Tokič v 3. krogu namiznoteniškega turnirja pričakovano priznal premoč kitajskemu favoritu Linu Maju. Drugi igralec sveta in že nosilec ekipnega zlata v Pekingu je bil boljši v nizih s 4:1 (11:5, 11:6, 11:8, 9:11, 11:5). Najboljši slovenski igralec je iz niza v niz stopnjeval svojo igro in izpolnil svoj cilj, da proti velikemu domačemu adutu osvoji vsaj en niz.

Potem ko je v prvih dveh prepričljivo izgubil, je Tokič v tretjem vodil z 8:7, v četrtem pa s 7:1 in po izenačenju na 9:9 izkoristil prvo zaključno žogo ter izid znižal na 3:1. V zadnjem je 28-letni domačin prepričljivo slavil, potem ko je povedel s kar 8:2.

"Prva dva niza sem naredil napako, ker sem imel napačno taktiko, ki sem jo nato spremenil, kar se je poznalo v naslednjih treh nizih. Imam veliko prostora za napredovanje. Pri 27 sem začutil, da mi še ogromno manjka v igri, kar je spodbuda za naprej," je svojo igro ocenil Tokič. "Lin Ma je v to tekmo stopil polno spoštovanja do mene. Kitajski namiznoteniški igralci niso roboti, tudi oni imajo slab dan," pa je ocenil svoje možnosti, da kdaj premaga katerega od kitajskih igralcev, ki se zdijo nepremagljivi.

Sitar uspešno zaključil prvi dan
Damjan Sitar
, prvi slovenski deseterobojec na olimpijskih igrah po 64 letih, po treh disciplinah z 2.319 točkami zaseda 26. mesto. Mariborčan je v prvi disciplini - šprint na 100 m - v prvi skupini zasedel sedmo mesto s časom 11,21 (814 točk). V daljini je 27-letnik pristal pri 725 cm in se s 14. dosežkom in skupno 1.688 točkami prebil na 18. mesto. V metu krogle je zasedel 35. mesto (kroglo je vrgel 12,41 m daleč). Sitar se je izkazal v skoku v višino s šestim dosežkom (2,05 m). S časom 50,10 na 400 m je slovenski rekorder po polovici preiskušnje zbral 3.979 točk in je na 21. mestu.

Matija Kranjc je v skorajda neregularnih razmerah (močno deževje) v prvem poskusu vrgel kopje točno 71 m daleč, nato pa dvakrat prestopil in na koncu zasedel skupno 31. mesto.

Sonja Roman je v polfinalu teka na 1.500 metrov s časom 4:08,52 osvojila osmo mesto v svoji skupini in se ni prebila v finale. Skupno je imela 14. izid med 34 tekačicami: "Škoda, moja skupina je bila najhitrejša. V finale je vodil že izid 4:05 oziroma 4:06, česar sem sposobna."