Rožle Prezelj si je v nedeljo presenetljivo zagotovil nastop v torkovem finalu skoka v višini in osvojil 12. mesto. Foto: Reuters
Prezelj 12., dekleta obstala v kvalifikacijah
Špela za ogrevanje tretja
Ratejeva prekratka za 5 m
Veitova obstala v četrtfinalu

Žbogar je zablestel v finalni regati v razredu laser in po osvojenem drugem mestu prijadral do naslova olimpijskega podprvaka. Izolan je bil pred zadnjo regato na četrtem mestu, a z minimalnim zaostankom za drugouvrščenim Švedom Rasmusom Myrgrenom in tretjim Portugalcem Gustavom Limo. Žbogar je odlično startal in bil ves čas na drugem mestu, na tem je tudi prečkal cilj. Pred njim je bil le Novozelandec Andrew Murdoch, ki pa ni bil v boju za medalje.

Petkovšek je kot prvi nastopil v finalu bradlje, po napaki pa ostal brez stopničk in zasedel peto mesto, kar je še vedno vrhunska uvrstitev. Kazalo je sicer na odličje, saj je najtežji del vaje 31-letni slovenski telovadec opravil dobro, nato pa naredil napako pri Healeyjevem vretenu, zaradi česar je dobil le oceno 15,725.

Kranjčan se je ustavil pri 2,25 metra
Rožle Prezelj je v finalu skoka v višino preskočil 2,20 metra in končal kot 12. Seveda je bil zanj velik uspeh že to, da se je iz kvalifikacij (z izidom 2,25) prebil med elito skoka v višino: "Na tekmo sem šel sproščen, saj sem že pred tem izpolnil svoj cilj, da sem prišel v finale. Škoda je zadnjega skoka na 2.25 m. Poznalo se je, da za finale ni bilo moči kot za kvalifikacije," je povedal slovenski rekorder, ki je preskočil 215 in 220 cm, letvica na 225 pa je bila previsoko.

Martina Ratej se ni uspela uvrstiti v finale meta kopja. S 55,30 m je zasedla le 19. mesto v kvalifikacijski skupini A. Njen osebni rekord je kar za osem metrov boljši. Norma je bila 61,50 m.

Sabina Veit je obstala v kvalifikacijah teka na 200 metrov (23,62). V tretji skupini je zasedla 5. mesto, za četrtim mestom, ki bi jo peljalo v popoldanski četrtfinale, je zaostala za štiri stotinke.

Neuspešna je bila tudi Nina Kolarič v kvalifikacijah skoka v daljino. V tretji seriji je skočila 6,40 m in zasedla 27. mesto. Za finale je bilo dovolj 6,60 m. Letos je Kolaričeva skočila osebni rekord (6,78 m).

Damjan Zlatnar bi ob 14.45 moral nastopiti v četrtfinalu teka na 110 m z ovirami, a je nastop zaradi poškodbe ahilove tetive odpovedal.

Kajakašica na mirnih vodah Špela Ponomarenko je v svoji kvalifikacijski skupini discipline K-1 na 500 m osvojila tretje mesto in se uvrstila v četrtkov polfinale.