Vasilij Žbogar se je med vsemi Slovenci v soboto najbolj izkazal. Foto: MMC RTV SLO

Slovenski predstavnik v razredu laser je peto regato končal na drugem mestu, v skupnem seštevku pa se je prebil s šestega kar na tretjega.

Vinčec bo medaljo lovil v nedeljo
V jadralnem centru so imeli v razredu finn ogromno težav z vetrom, tako da so prekinili zadnjo regato in jo pozneje odpovedali. Skušali jo bodo izpeljati v nedeljo, kar je odlična novica za Gašperja Vinčeca, ki je trenutno na 6. mestu, vendar ima še vedno možnosti za bron. Odlično je nastopil Vasilij Žbogar in se v skupnem seštevku povzpel na 3. mesto.

Veslači brez medalje
Slovensko veslanje je prvič po Atlanti 1996 ostalo brez olimpijske medalje. Četverec brez krmarja je bil četrti, dvojni dvojec pa šesti.

Z atletskimi kvalifikacijami je neuspešno opravil Boštjan Buč, tako kot Pia Tajnikar. Brigita Langerholc se ni uvrstila v finale teka na 800 metrov. V svoji polfinalni skupini je zasedla 7. mesto s časom 2:00,00.