Ai Tsunoda Roustant je premagala Anko Pogačnik. Foto: Reuters

Tsunoda je zmagala z vazarijem, do katerega je prišla ob vstopu v zadnjo minuto. 32-letna Pogačnik je prvi nastop na olimpijskih igrah tako končala z zmago in porazom. V prvem krogu je po 34 sekundah z iponom premagala Demos Memneloum iz Čada.

"Večkrat sva se s Španko že srečali in je premagljiva. Je hitrejša od mene, a jo je treba v gibanju ujeti. Večji del borbe mi je to uspelo, ena napaka pa je pri nas usodna. Želela sem si več, a bi bilo treba premagati eno od nosilk," je povedala Pogačnik.

O olimpijskem nastopu, ki se ji je v Tokiu izmuznil za vsega točko, pa je dodala: "To so sanje vsakega športnika. A vsak športnik si želi vedno pokazati čim več, doseči rezultat, ko to ne uspe, je seveda prisotno razočaranje. Res je tudi, da se to vsakemu v karieri velikokrat zgodi."

Anka Pogačnik izgubila po vazariju Španke

Tajvanec Jundžu Lin je v osmini finala namiznoteniškega turnirja v Tokiu premagal Darka Jorgića s 4:0 po 36 minutah. Najboljši slovenski igralec je imel naporen spored, saj je dopoldne v drugem krogu ugnal Britanca Liama Pitchforda s 4:2. Več tukaj.

Kanuistka Eva Alina Hočevar je ob olimpijskem debiju v slalomu na divjih vodah zasedla deveto mesto. Zlato kolajno, svojo drugo v Parizu, saj je bila najboljša že v kajaku, je osvojila Jessica Fox. Več tukaj.

Lina Eržen padla na 20. mesto
Mlada slovenska jadralka na deski Lina Eržen je po tretjem tekmovalnem dnevu v Marseillu 20. med 24 tekmovalkami. V razredu IQFoil je nazadovala z devetega mesta po dveh dnevih, ima 130 točk po odbitku dveh najslabših regat.

Lokostrelec Žiga Ravnikar je danes ostal brez nastopa v prvem krogu. Prireditelji so zaradi napovedanih nalivov tekmovanje prekinili ravno v trenutku, ko bi se moral začeti dvoboj slovenskega tekmovalca z Italijanom Federicom Musolesijem. Dvoboj bo na sporedu v četrtek.

Kostanjšek v finalu C, Žvegelj v finalu D
Veslača sta nastopila v polfinalu za finale C ali D. Nina Kostanjšek je bila v svoji skupini druga in bo nastopila v finalu C za mesta od 13 do 18. Isak Žvegelj je bil v svoji skupini četrti, kar je pomenilo finale D in boj za mesta od 19 do 24.