Viktor Axelsen je postal šele drugi igralec badmintona, ki je obranil olimpiski naslov. Foto: AP

Axelsen je postal šele drugi badmintonist, ki je ubranil naslov olimpijskega prvaka med posamezniki. Kot prvemu je to uspelo Kitajcu Lin Danu, ki je olimpijsko zlato osvojil v letih 2008 in 2012.

Za 30-letnega Danca je to tretje olimpijsko odličje, potem ko je bil v Riu bronast in v Tokiu zlat, 23-letni Tajec pa je osvojil svojo prvo olimpijsko medaljo.

Malezijec Lee je prvi niz v boju za tretje mesto proti Indijcu Lakshyu Senu izgubil na 13, nato pa naslednje dva dobil na 16 in 11, s čimer si zagotovil svojo prvo olimpijsko kolajno.

Badminton- posamično (M)
UvrstitevTekmovalecDržava
1Viktor AxelsenDanska
2Kunlavut VitidsarnTajska
3Zii Jia LeeMalezija

V badmintou je bila najuspešnejša Kitajska skupno je osvojila pet odliči od tega kot edina dve zlati. Skupno je v badmintonu olimpiska odličja osvojilo osem držav, od tega sedem iz Azije in Danska po zaslugi Axelsena.