Odmevi Olimpijski podprvak Toni Vodišek obljublja, da se bo vrnil še močnejši

9.8.2024

Toni Vodišek, ki je že od otroštva predan morju, je pri 24 letih nagrajen z olimpijskim odličjem. Čeprav to ni najžlahtnejšega leska, je napovedal boj za zlato že na naslednjih OI: "Los Angeles, prihajamo!"

Vodišek po stresnem dnevu do srebrne olimpijske kolajne

Toni ima pa lepo medaljo Vodišek po stresnem dnevu do srebrne olimpijske kolajne

9.8.2024

Toni Vodišek je osvojil srebrno olimpijsko medaljo v formuli kite. Pred finalnimi plovi je bil v Marseillu celo blizu osvojitvi olimpijskega naslova, toda ni šlo vse po željah, medtem ko je Avstrijec Valentin Bontus odjadral zlati medalji naproti.

Kitajca prepričljivo najboljša na 500 m

Medalje 13. dne Kitajca prepričljivo najboljša na 500 m

8.8.2024

Kitajska kanuista na mirnih vodah Liu Hao in Ji Boven sta v dvojcu na 500 metrov osvojila zlato odličje. Srebro je šlo v Italijo, bron pa v Španijo.

Finale formule kite preložen na petek, Vodišek še vedno vodi

Jadranje Finale formule kite preložen na petek, Vodišek še vedno vodi

8.8.2024

V Marseillu so zaradi pozne ure prekinili finale jadralskega razreda formula kite, dokončali naj bi ga v petek. Po prvi finalni regati je v vodstvu še vedno Toni Vodišek.

Toni Vodišek s prvega mesta v finale:

Formula kite Toni Vodišek s prvega mesta v finale: "Gremo po zlato!"

7.8.2024

Uspelo je, Toni Vodišek je v finalu razreda formula kite! V tem bo 24-letni Koprčan nastopil z najboljšim mogočim izhodiščem z dvema zmagama bonusa, kar pomeni, da za zlato olimpijsko medaljo potrebuje le še eno zmago.

Formula kite Vodišek kljub 12. mestu v sedmi regati še vedno vodi, za nadaljevanje premalo vetra

6.8.2024

Toni Vodišek je v formuli kite nadaljeval boje za medaljo. V torek so izpeljali le dve regati, nadaljevanje je po nekaj čakanja žirija odpovedala. Koprčan je v 6. regati kmalu po startu prevzel vodstvo in zmagal. V 7. je bil 12., a ohranil skupno vodstvo.

Vodišek nezadovoljen s peto regato, po kateri je zdrsnil na drugo mesto

Formula kite Vodišek nezadovoljen s peto regato, po kateri je zdrsnil na drugo mesto

5.8.2024

Slovenski adut za medaljo Toni Vodišek v disciplini jadranje na deski s padalom je po drugem dnevu, v katerem je potekala samo ena regata zaradi pomanjkanja vetra, drugi v skupnem seštevku.

Vodišek odlično začel OI - po uvodnem dnevu na vrhu

Formula kite Vodišek odlično začel OI - po uvodnem dnevu na vrhu

4.8.2024

Toni Vodišek je v Marseillu in okolici odlično začel olimpijske igre. 24-letni Koprčan v jadranju na deski s padalom po prvem dnevu vodi, po štirih regatah ima šest točk.

Vodišek odločno v boj za medaljo: Nič nas ne more presenetiti

Jadranje Vodišek odločno v boj za medaljo: Nič nas ne more presenetiti

3.8.2024

V nedeljo svoje nastope na olimpijskih igrah začenja eden najbolj vročih adutov za slovensko medaljo – jadralec Toni Vodišek. Aktualni svetovni podprvak bo na regatnem polju v Marseillu nastopil v novi disciplini na olimpijskih igrah, formuli kite.

Riner osvojil odločilno točko za novo francosko zlato

Medalje 8. dne Riner osvojil odločilno točko za novo francosko zlato

3.8.2024

Zadnja judoistična preizkušnja na OI 2024 je največ veselja prinesla Francozom. Ti so na mešani ekipni tekmi po zmagi nad Japonsko s 4:3 osvojili zlato. Odločilno točko je osvojil Teddy Riner, nosilec petih zlatih olimpijskih odličij.

Medalje 7. dne Riner s tretjim zlatom najuspešnejši judoist; zamejska Slovenka Jana Germani peta

2.8.2024

Francoski judoist Teddy Riner, ki je pred enim tednom prižgal olimpijski ogenj, je tretjič postal olimpijski prvak. V finalu je z metom za ipon premagal Južnega Korejca Kim Minjonga.

Jadranje Zelko v drugem plovu na regatnem polju Marseilla popravil vtis; Eržen končala na 21. mestu

1.8.2024

V bližini Marseilla je svoj olimpijski nastop začel Žan Luka Zelko v razredu ILCA 7. Prva regata se mu ni najbolj posrečila, saj je osvojil 27. mesto. Boljši je bil v drugi, v kateri je bil deseti. Skupaj je na 19. mestu.