Slavje vaterpolistov Srbije po ubranitvi naslova. Foto: Reuters

Do velike prednosti so delfini prišli že v prvi četrtini, ki so jo po izenačenju na 2:2 dobili s 5:2. Prednost od treh do štirih golov so vzdrževali do začetka zadnje četrtine. Hrvaška se je na začetku zadnjega dela približala na 11:9, vendar je njihove upe tri minute pred koncem dokončno pokopal Nikola Dedović.

Za Srbe je bil prvi strelec s tremi goli Miloš Čuk, ravno toliko jih je za Hrvate dal Jerko Marinić Kragić.

V zadnjem obdobju je imela na medsebojnih tekmah več uspeha Hrvaška, saj je dobila štiri od petih tekem, vključno z zmago v četrtfinalu letošnjega svetovnega prvenstva.

Srbski vaterpolisti že vraževerni: do zlata znova po pripravah v Kranju

Na letošnjem olimpijskem turnirju sta se obe reprezentanci v izločilne boje uvrstili po četrtem mestu v svoji skupini. V četrtfinalu sta obe izločili najboljši ekipi predtekmovanja. Hrvaška je ugnala Španijo, Srbija Grčijo. V polfinalu so Hrvatje z 9:8 premagali Madžare, Srbi pa z 10:6 Američane (vsi rezultati vaterpolskega turnirja tukaj).