Eva Terčelj je bila prejšnji teden v Ivrei tretja, danes pa druga. Točke so štele dvojno, tako da se je Slovenka v skupnem seštevku prebila s sedmega na četrto mesto. Foto: Damiano Benedetto
Nastop Eve Terčelj in Jessice Fox v finalu kajakaške tekme v Seu d'Urgellu

Eva Terčelj je v deževnem vremenu nastopila na začetku finala, da je bila zelo hitra, pa je bilo jasno predvsem po tem, ko ji ni bila kos slovita Jessica Fox (na koncu 5.). Šele Maialen Chourraut, ki je nastopila predzadnja, je bila boljša, in sicer za 2,37 sekunde. Tudi Španka je imela en dotik in s tem dve sekundi pribitka. Tretje mesto je osvojila Američanka Evy Leibfarth, ki je vseh 25 vratc prevozila brez napak, za Evo Terčelj pa je zaostala le za dve stotinki.

"Super! Vsako tekmo mi gre bolje. Če pogledam rezultate zadnjih svetovnih pokalov, četrto, tretje, drugo mesto, škoda, da je že konec. Nisem nezadovoljna. Ves teden je bil naporen, saj nisem bila najbolj zdrava. Tudi proga je bila zelo zahtevna, tako fizično kot tehnično. Čoln se je stalno ustavljal, neprestano si moral poganjati. Mislim, da smo vsi tekmovalci ob prihodu v cilj rekli, da je bilo zelo naporno. Vesela sem, da mi je uspelo sestaviti zmeraj boljšo vožnjo, tudi finalni spodnji del je bil zelo dober. Zelo sem zadovoljna."

V skupnem seštevku svetovnega pokala je po petih tekmah v kajaku zmagala Nemka Ricarda Funk (252 točk). Eva Terčelj (228 točk) je osvojila četrto mesto, za tretjeuvrščeno Jessico Fox je zaostala za 11 točk.

Eva Terčelj. Foto: Damiano Benedetto

V moškem finalu je imela Slovenija dva predstavnika. Žiga Lin Hočevar je osvojil četrto mesto, potem ko je imel en dotik. Bronasto medaljo je zgrešil le za 14 stotink.

"Z današnjim veslanjem sem zelo zadovoljen, dotik me je stal zmago, posledično pa tudi prve stopničke v skupnem seštevku svetovnega pokala. Zelo boli, ampak tak je dan, tak je šport."

Peter Kauzer je bil brez dotika sedmi (+3,43).

Zmagal je Čeh Jiri Prskavec z 1,33 sekunde prednosti pred Brazilcem Desnosom. Tretji je bil junak letošnjih olimpijskih iger Italijan Giovanni De Gennaro (+1,38). Vodilni trije so finale izpeljali brez dotika.

V soboto bodo tekmovali kanuisti, v nedeljo pa za konec sezone svetovnega pokala sledi še kajakaški kros.

Eva Terčelj po 2. mestu: Škoda, da je že konec sezone