Žiga Lin Hočevar Foto: Nina Jelenc

Žiga Lin Hočevar je drugi v skupni razvrstitvi med kanuisti, Luka Božič, ki je lani zmagal v skupnem seštevku, je četrti, Benjamin Savšek, ki je zmagal prejšnji konec tedna v Italiji, pa je peti. Vodi Slovak Matej Benuš. Hočevar zaostaja za tri, Božič za 11 in Savšek za 18 točk.

V kajaku je Peter Kauzer, ki je bil v Ivrei tretji, skupno peti, Lan Tominc, ki je bil konec tedna v Italiji četrti, je na sedmem mestu v skupnem seštevku, Žiga Lin Hočevar pa osmi. Vodi Francoz Anatole Delassus, ki ima pred Kauzerjem 32 točk naskoka. Slovenec za tretjim mestom zaostaja za pet točk.

Eva Terčelj je skupno med kajakašicami na sedmem mestu, Ajda Novak je mesto za njo, Eva Alina Hočevar pa trenutno zaseda 18. mesto. V vodstvu je Francozinja Emma Vutton.

Na 18. mestu je Eva Alina Hočevar tudi v skupnem seštevku med kanuistkami, kjer je mesto pred njo Lea Novak, medtem ko je Alja Kozorog trenutno 20. Vodi Avstralka Jessica Fox.

V kajakaškem krosu je Eva Terčelj deveta, Ajda Novak 15., Lea Novak 38., Eva Alina Hočevar pa 46. V moški konkurenci je Tine Kancler 11., Žiga Lin Hočevar 23., Jakob Šavli pa 43.

Kauzer četrti v kvalifikacijah

V kvalifikacijah kajakašic in kajakašev si je celotna slovenska šesterica zagotovila napredovanje v petkove polfinalne vožnje. Najboljši slovenski rezultat dneva je pripadel najizkušenejšemu v slovenski ekipi Kauzerju, ki je leta 2009 na tej progi prvič postal svetovni prvak. Tokrat je dosegel četrti čas kvalifikacij.

Z enajstim rezultatom kvalifikacij je brez težav v polfinale napredoval Lan Tominc, zanesljiv pa je bil tudi Žiga Lin Hočevar, ki je imel 20. čas prve kvalifikacijske vožnje.

V konkurenci kajakašic sta s prvim nastopom napredovali Eva Alina Hočevar, ki je bila 13., ter Ajda Novak, ki je postavila 19. rezultat vožnje. Eva Terčelj, ki je bila prejšnji konec tedna na svetovnem pokalu tretja, je tokrat naredila napako za 50 kazenskih sekund, tako da je bila po prvi vožnji 41. in je morala na progo še v drugo. V njej je zaostala le za Britanko Kimberley Woods in napredovala v nadaljevanje.

Finale kajakašev bo v petek ob 16.45, kanuistov v soboto ob 11.30, v nedeljo pa je na sporedu kajakaški kros.