Velenjčani so se boleči zaušnici izognili v zadnjih trenutkih. Po izenačenem prvem polčasu je v drugi polovici tekme kazalo na senzacionalno zmago izbrancev domačega trenerja Ivana Vajdla, ki so devet minut pred koncem imeli prednost treh golov (24:21).

Ose so v razburljivi končnici minuto pred zadnjim zvokom sirene in minuti odmora trenerja Zorana Jovičića izenačile na 26:26 po golu Urbana Pippa. Gostitelji so v zadnji minuti imeli priložnost za zmago, strel Jureta Kocbeka pa ni končal v mreži zasedbe iz Šaleške doline.

V domači ekipi sta blestela Andrej Dolenc z devetimi goli in vratar Tilen Grudnik z 12 obrambami. V gostujoči je Tilen Sokolič dosegel osem zadetkov, vratar Emir Taletović pa je zaustavil osem strelov.

Sorodna novica Trimo odprl novo sezono z zmago v Ivančni Gorici

Perić v zadnji minuti rešil Celjane
Napeto je bilo tudi v dvorani Zlatorog v Celju, kjer so gostitelji premagali Jeruzalem Ormož s 30:29. V izenačenem in razburljivem obračunu je zmagoviti gol v zadnji minuti dosegel Luka Perić.

Celjska zasedba prvič od slovenske osamosvojitve ne sodi v najožji krog favoritov za naslov državnega prvaka.

Izbranci portugalskega strokovnjaka Paula Pereire so v prvem polčasu imeli pod nadzorom "vinarje" iz Prlekije. Sredi polčasa so povedli za pet golov (12:7 in 13:8), kljub rdečima kartonoma Alexa Bognarja in kapetana Žige Mlakarja pa so se na odmor podali s prednostjo štirih golov (17:13).

Celjani so v drugem polčasu močno popustili, kar so Ormožani izkoristili in v 47. minuti po golu Martina Hebarja povedli z 22:19.

V prelomnih trenutkih dvoboja so rokometaši iz mesta grofov le našli pravi recept za igro gostov ter na koncu v razburljivi končnici tudi strli njihov odpor.

V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Nik Čirović s šestimi goli, enega manj sta dosegla Perić in Filip Rakita. V ormoški ekipi je Gašper Pungartnik dosegel sedem zadetkov, vratar Filip Ranfl pa je zbral 12 obramb.