Ribnica je večino tekme zaostajala, na koncu pa je lahko obžaluje, da ni zmagala. Foto: Facebook

Tekma med Ribničani in Celjani je bila v prvem delu izenačena vse do 12:12, nakar je gostom pripadla končnica polčasa in so šli na odmor z najvišjo prednostjo na tekmi (13:16). Pivovarji so vodili vse do 47. minute, ko so gostitelji izenačili na 24:24.

Sledila je napeta in tesna končnica, gostje so po obrambah Željka Kozine spet pobegnili na +3 (25:28). Vendar je Riko Ribnica vztrajno lovil tekmeca in po golih Uroša Knavsa sprva izenačil na 29:29, nato pa celo povedli s 33:31.

Ko je že kazalo na veliko domačo zmago, je Celje z izkušnjami in goloma Luke Perića doseglo delitev točk z izidom 33:33. Pri Ribnici je z 11 goli blestel Knavs, kar 20 obramb je zbral vratar Jagoš Braunović. Pri Celju je sedem golov dosegel Perić.

Krka edina z dvema zmagama

Na vrhu lestvice je kot prvi klub z dvema zmagama Krka. Novomeščani so v Škofji Loki slavili z 31:26, potem ko so sredi drugega polčasa vodili tudi za +8. Derbi kroga bo odigran v nedeljo med Velenjčani in Slovanom.

Cingesar grešni kozel ob porazu Trima

V petek je hladno prho doma doživel Trimo Trebnje, ki je za gol izgubil s Slovenj Gradcem (27:28). Slovenski podprvaki so na začetku drugega polčasa povedli z 20:15, a se trdovratni Korošci vztrajali in izenačili na 26:26 vsega dve minuti pred koncem. V napeti končnici je Darko Cingesar 10 sekund pred koncem izenačil na 27:27, a nato nespametno blokiral podajo vratarja do sredine igrišča. Izključitev in 7-m za goste, ki jo je Rok Cvetko spremenil v sladko zmago.