Urban Lesjak:
Urban Lesjak: "Res sem vesel in ponosen, ker smo sem prišli le z mislijo, da zmagamo. Cilj smo izpolnili. Ko so nam nevarno zapretili, smo ostali mirni, ušli na plus štiri ali pet." Foto: www.alesfevzer.com

V še enem neposrednem dvoboju med ekipami, ki kandidirajo za rokometni prestol, so igralci Trima iz Trebnjega v gosteh premagali državne. Na lestvici sicer Velenjčani z dvema zmagama in remijem po štirih tekmah ostajajo pred Trimom, ki je po dveh zaporednih porazih osvojil drugi par točk v sezoni.

Trimo že prvi polčas dobil za pet golov

Po sprva izenačenem boju v Rdeči dvorani in izenačenju na 5:5 so nadzor nad dogajanjem prevzeli gosti in v 18. minuti po delnem izidu povedli za štiri gole (10:6). Varovanci Zorana Jovičića nikakor niso našli pravega ritma in so še naprej veliko grešili. V 27. minuti je na semaforju že kazalo +6 v korist Trebanjcev, na odmor pa so gostje odšli s prednostjo petih golov (15:10).

Trimo dobil obračun najboljših ekip lanske sezone

Za Trimo se drugi polčas ni začel najbolje. Že v prvi minuti so namreč ostali brez izključenega Vida Miklavca, ki je po dosojeni sedemmetrovki v glavo zadel vratarja Emirja Taletovića. Državni prvaki so nato počasi rezali v zaostanek za Trebanjci in se večkrat približali na tri gole, v 38. minuti pa po golu Urbana Pippa na -2, toda preobrata ni bilo.

Strelsko breme sta pri gostih prevzela Timotej Grmšek in Jaka Soršak. Prvi je dosegel štiri od prvih petih zadetkov gostov v drugem delu in prednost svoje ekipe ponovno povišal na + 4 (20:16), drugi pa je nadaljeval odlično predstavo iz prvega dela in še naprej polnil velenjska vrata.

Soršak z osmimi goli prvi strelec tekme

Varovanci Radoslava Stojanovika so tako izničili pritisk domačih rokometašev, ob razpoloženem vratarju Urbanu Lesjaku pa nato v 50. minuti ponovno vzpostavili najvišjo prednost (24:18) na tekmi. Po delnem izidu 3:0 Gorenja so gosti z ukradeno žogo Darka Cingesarja in zadetkom v prazno mrežo le zatrli vse upe na preobrat.

"Težki tedni so za nami. Ves čas si blizu, v Evropi igraš solidno, izgubiš pa s Slovenj Gradcem in nimaš česa pokazalti. Res sem vesel in ponosen, ker smo sem prišli le z mislijo, da zmagamo. Cilj smo izpolnili. Ko so nam nevarno zapretili, smo ostali mirni, ušli na plus štiri ali pet," je za Val 202 povedal vratar gostov Urban Lesjak.

Jovičić: Če bi igrali pet dni, ne bi zmagali

Za Trebanjce je Soršak dosegel osem golov, Grmšek jih je dodal pet. Pri Velenjčanih sta izstopala Tine Poklar in Tilen Sokolič s po sedmimi zadetki. Trener Gorenja Zoran Jovičić: "Imel sem občutek, da ne bi zmagali, če bi igrali pet dni. Trimo je bili boljši, ima širino, uigrano ekipo, vratarja na mestu. Zame sta Trimo in Slovan prva favorita prvenstva."

Velenjčani se bodo med tednom v sredo merili še z enim kandidatom za naslov prvaka, gostovali bodo namreč pri edini še neporaženi ekipi to sezono Celju. Trebanjci bodo isti dan gostili novinca med prvoligaši Misteral Krško.