Hrvaška je dosegla 50 zmago v 67 nastopih na svetovnih prvenstvih. Foto: Reuters
Navijač
Francoski navijač si je za tekmo s Tunizijo omislil zanimivo opravo. Foto: Reuters

Izbranci Slavka Goluže so začeli zelo slabo in prvi zadetek dosegli šele v 9. minuti, ko je bil natančen Ivan Balić, drugega pa šele v 15. Romuni so dvakrat vodili s štirimi zadetki (5:1 in 6:2), v nadaljevanju pa le zmanjšali zaostanek. Težave v napadu, tehnične napake in nesporazumi so botrovali zaostanku dveh točk (13:11) Hrvatov po prvem polčasu.

V nadaljevanju so Hrvati pokazali povsem drug obraz in z delnim izidom 9:2 najprej prišli do izenačenja (14:14) po zadetku Tončija Valčića, nato pa do vodstva za tri zadetke. Tekma je bila negotova do začetka drugega dela drugega polčasa, ko so na krilih Balića in Manuela Štrleka Hrvati strli Romune in prišli do zmage v svojem prvem nastopu na 22. rokometnem svetovnem prvenstvu na Švedskem.