Ana Gros lovi svojo manjkajočo lovoriko: dvakrat je s klubi izgubila v polfinalu, dvakrat pa v finalu Lige prvakinj. Foto: EPA

Najboljša strelka pri Györu je bila s šestimi goli Francozinja Estelle Nze Minko. Na nasprotni strani je za danski klub šest golov dosegla tudi Nora Mörk.

Ana Gros, ki na sklepnem turnirju Lige prvakinj igra že petič, je za zmagovalke dosegla tri gole. Ob slabem začetku Madžark in vodstvu Esbjerga s 3:0 je ravno Ana Gros v 5. minuti dosegla prvi gol za Györ. Za drugi gol je Ana Gros izkoristila 7-m sredi drugega polčasa (17:12), ko pa so se Danke močno približale, je Slovenka zadela za 21:18.

33-letna Ana Gros je že oktobra lani oznanila, da se bo po koncu sezone vrnila h Krimu, še prej pa bo vodja slovenske rokometne reprezentance na olimpijskih igrah v Parizu. Foto: EPA

Vendar Esbjerg ni popuščal in v napeti končnici se je dvakrat približal na gol zaostanka, a do izenačenja ni zmogel, saj je vratarka Sandra Toft v zadnji sekundi s 13. obrambo tekme poskrbela za zmago Györja.

Madžarski navijači so se razveselili jubilejnega desetega finala v Ligi prvakinj. Györ, kjer je ob glavnem trenerju Peru Johanssonu pomočnik trenerja Uroš Bregar, je bil doslej petkrat evropski prvak, nazadnje leta 2019.

V drugem polfinalu je francoski prvak Metz ob polčasu vodil s 15:14, a v nadaljevanju je Bietigheim nadigral nasprotnice in slavil s 36:29. Z devetimi goli je pri nemških prvakinjah blestela Xenia Smits, šestkrat je zadela Karlina Kudlacz-Gloc. Prvi finale Lige prvakinj za klub iz Baden-Württemburga, ki je leta 2022 sicer osvojil EHF-pokal.