Kasim Kamenica ima še teden dni časa za sklepne priprave. Foto: RTV SLO

Na prvi tekmi v četrtek so izgubili s 24:30 (11:15). Najboljši strelci pri Slovencih so bili Ognjen Backovič, Luka Žvižej in Dragan Gajič s po štirimi zadetki, kolikor jih je pri gostiteljih dosegel Ivo Diaz.

Selektor Kasim Kamenica, ki v ekipo ni uvrstil Zorana Jovičiča in Dušana Podpečana, je srečanje začel s sedmerko Lapajne, Kavaš, Simonovič, Backovič, Brumen, Špiler in Mlakar. Slovenci so se dobro držali le na začetku, ko so povedli s 6:4. Madžari so nato naredili delni izid 5:0 in na odmor odšli s štirimi goli prednosti.

V drugem delu je Bena Lapajneta v vratih zamenjal Gorazd Škof, kar pa ni prineslo preobrata. Madžari so vsekozi višali prednost, Slovenci pa so v končnici uspeli le nekoliko ublažiti poraz.

V petek dopoldne je bila še ena tekma, ki pa ni bila odprta za javnost. Izid je bil 30:30. Polčas so Slovenci dobili s 15:14, v drugem polčasu vodili že s štirimi zadetki prednosti, vendar so jih Madžari ujeli in tudi povedli. Končni izid je postavil Boštjan Kavaš.

Svetovno prvenstvo se bo začelo prihodnji petek.