Štart Velike nagrade Madžarske

Barrichello je po treh krogih prehitel Webra, a slabo izpeljal ovinek, tako je namesto drugega zasedel peto mesto. Španski zvezdnik je prednost povečeval s svetlobno hitrostjo. Ko je v 13. krogu prvič zapeljal v bokse, je imel pred karavano zasledovalcev na čelu z vidno počasnejšim Webrom že 20 sekund naskoka.

Prvi postanki v boksu so na drugo mesto prinesli Räikkönena, ki je tam brez težav ostal do konca dirke. Webber je bil tretji, sledili pa so Trulli, Barrichello, Montoya, M. Schumacher (Montoya ga je prehitel v boksih) in Coulthard. V ozadju je izjemno predstavo prikazal Ralf Schumacher, ki se je z zadnjega mesta prebil tik za starejšega brata in ga prvič prehitel v medsebojnem boju!

To enostavno ni bila nedelja za Ferrari. Slab obet za rdeče je pomenil odstop Barrichella, ki mu je ob koncu ravnine avto dobesedno razpadel. Michael Schumacher pa je bil v drugem ferrariju povsem nekonkurenčen in je osvojil vsega točko. Že dolgo časa ga ob tem, da ni napravil niti ene napake, nihče prehitel za cel krog!

Zadnji del dirke ni prinesel nobenih pretrseov. Dirko je dobro izpeljal Coulthard, ki je štartal kot deveti, ob postanku manj pa osvojil lepo peto mesto. Do konca prvenstva so le še tri dirke, na vrhu pa je izenačeno kot že dolgo ne, saj M. Schumacherja, Räikkönena in Montoyo ločita vsega dve točki! Naslednja preizkušnja bo 14. septembra, ko je na sporedu VN Italije v Monzi.