Andy Roddick pozdravlja gledalce ob odhodu z igrišča

V moškem finalu bosta igrala Španec Juan Carlos Ferrero in Američan Andy Roddick. Prvi je v polfinalu s 6:4, 6:3, 3:6 in 6:4 ugnal Andreja Agassija, drugi pa po maratonskem dvoboju s 6:7 (4), 3:6, 7:6 (7), 6:1 in 6:3 Argentinca Davida Nalbandiana.
V finalu mešanih dvojic pa bo drugič zapored nastopila Katarina Srebotnik. Skupaj z Američanom Bobom Bryanom sta bila kot osma nosilca s 6:1 in 6:3 boljša od šestopostavljene češko-slovaške naveze Leos Friedl in Janette Husarova. Lani je slovensko-ameriški par na zadnji stopnički pokleknil pred Bobom Bryanom in Liso Raymond s 7:6 (9) in 7:6 (1).

Justine Henin-Hardenne: "Sem najsrečnejša ženska na svetu"
V ponovitvi finala iz Pariza je 21-letna Heninova, ki so jo po dvoboju proti Capriatijevi pestili krči in dehidracija ter je zato dobila tudi injekcijo, začela odlično. Dvakrat je odvzela servis tekmici in povedla s 3:0. Kasneje ji je sicer dovolila celo vodstvo s 5:4, a nato dosegla odločilni break za 6:5. Po 51 minutah in 30. neizsiljeni napaki je Clijstersova izgubila prvi niz v New Yorku. Drugi niz je druga nosilka po vodstvu s 4:0 dobila v pol ure. "Prekrasen občutek. Dva grand slama v enem letu. Ne morem verjeti. Sem najsrečnejša ženska na svetu," je ob prejetju čeka za milijon dolarjev povedala Heninova.

Clijstersova še naprej ostaja brez zmage na štirih največjih turnirjih. "Justine je bila spet preveč dobra. Razočarana sem s svojo predstavo, a igrala sem proti nasprotnici, ki je bila danes in na celem turnirju boljša. Imela je odgovor na večino mojih udarcev," je svojo nemoč priznala 20-letnica.

Andy Roddick v lovu na prvi grand slam
Uvrstitev Ferrera v finale je vsekakor presenečenje. Igralec, ki je v prejšnjih štirih nastopih le enkrat igral v tretjem krogu US Opna, bo v ponedeljek kot drugi Španec za Carlosom Moyo zasedel prvo mesto na lestvici ATP. V nedeljo, ko se bo sploh prvič pomeril z Roddickom, bo naskakoval prvo špansko zmago v New Yorku po Manuelu Orantesu leta 1975.

Roddick bo v finalu turnirja za grand slam igral prvič. Po treh urah in 31 minutah je poskrbel, da bodo Američani tudi 15. leto zapored imeli predstavnika v moškem ali ženskem finalu. Nalbandian je imel v tretjem nizu pri izidu 6:5 v tie-breaku zaključno žogo, a se je Roddick, ki je v celotnem dvoboju serviral kar 38 asov, rešil. 21-letnik, ki je letos izpadel tako v polfinalu Melbourna kot Wimbledona, je favorit tudi za končno zmago. Poraza ne pozna že 18 dvobojev.