KD Olimpija je pred tisoč gledalci zmagala po golu Tončija Žlogarja iz 21. minute. Ajdovci so že v 37. minuti zaradi dveh rumenih kartonov ostali brez Siniše Jankovića, kar pa se jim v igri ni preveč poznalo. V drugem delu je tempo nekoliko padel, najbližje zadetku je bil Marko Kmetec, ki je z glavo streljal le za las čez vrata najboljšega posameznika v gostujočih vrstah Janeza Strajnarja.

Dogajanje v Celju se je začelo že uro pred tekmo, ko je domači klub organiziral pravi šov pred prvo tekmo Celjanov na novem stadionu Pod Golovcem. Tribuna je bila nabito polna. 4.000 gledalcev je videlo zmago 3:1 proti Ljubljani. Prvi je v 10. minuti zadel Simon Sešlar. Devet minut kasneje je izid polčasa postavil Dražen Žeželj. V 52. minuti je gledalce na noge dvignil Robert Koren. Dragan Čadikovski bi lahko razrešil vse dvome o zmagovalcu, a se je dvakrat osmešil pred Varkašom. Ljubljančani so bili blizu izenačenju, da pa so vse tri točke ostale v Celju je v 4. minuti sodnikovega podaljška poskrbel Andrej Kvas.