Najmlajši zvezdnik Lige NBA - LeBron James
Tracy McGrady zabija ob novi okrepitvi New Yorka Keithu Van Hornu

V središču pozornosti je bil debi "Jordanovega naslednika" Lebrona Jamesa, ki je s svojimi Cleveland Cavaliersi gostoval v Sacramentu. James je dosegel 25 točk in prispeval 9 podaj ter 8 skokov, kar pa ni zadostovalo za zmago. Kingsi so slavili 106:92.

TORONTO - NEW JERSEY 90:87
Carter 39 (met 15:30), Davis 12 in 14 skokov; Martin 26 in 11 skokov, Kittles 13, Kidd 11 in 10 podaj. Raptorsi so nadoknadili 13 točk zaostanka iz 3. četrtine.

SACRAMENTO - CLEVELAND 106:92
Stojaković 22, Bibby 19, Divac 18; James 25 (met 12:20), 9 podaj in 7 skokov, Bremer 20. 18-letni James je svojo kariero v Ligi NBA začel izjemno. Svoje moštvo je v igri držal do zadnje četrtine, potem pa so Kingsi prestavili v višjo prestavo in zadnji del dobili 23:14. Cavaliersi so pred tem izničili 19 točk zaostanka. Jamesov debi je najboljši izmed igralcev, ki so v NBA prišli direktno iz srednje šole. Jonathan Bender (Indiana) leta 1999 in Amare Stoudamire (Phoenix) lani sta v svojih prvih tekmah v NBA-ju dosegla po 10 točk. Kobe Bryant in Tracy McGrady nista v svojih prvih tekmah v najmočnejši ligi na svetu dosegla niti točke.

GOLDEN STATE - DALLAS 87:95
Robinson 18 in 10 skokov, Dampiere 14+19; Nowitzki 29+14, Walker 20+12. Mavericksi so 18-ič zapored premagali Warriorse.

DENVER - SAN ANTONIO 80:72
Miller 16, Boykins 13; Duncan 17 (met 7:22) in 21 skokov, Turkoglu 15. Nesterovič, ki je začel v prvi peterki, 2 točki (met 1:11) in 7 skokov v 15 minutah. Obe ekipi sta imeli izredno slab met iz igre. Nuggetsi so bili 29-odstotno, Spursi pa le 27-odstotno uspešni.

BOSTON - MIAMI 98:75
Pierce 23, Baker in Williams po 15; Jones 22 in 8 skokov. Drugi visok poraz Miamija v dveh dneh.

DETROIT - INDIANA 87:89
Okur 17, Wallace 16, 17 skokov, 6 blokad; O'Neal 22 in 15 skokov, Artest 21. Primož Brezec ni igral. Sladka zmaga trenerja Ricka Carlislea proti njegovemu bivšemu moštvu, ki ga je odpustilo.

MINNESOTA - MILWAUKEE 95:89
Garnett 25, 21 skokov, 6 podaj, Cassell 18, Sprewell 15; Redd in Mason po 16.

NEW ORLEANS - ATLANTA 88:83 (po podaljšku)
Armstron 18, 8 skokov, 5 podaj, Wesley 16, Davis 15 in 10 podaj; Jackson 21, Abdur-Rahim 10 in 16 skokov.

NEW YORK - ORLANDO 83:85 (po podaljšku)
Van Horn 29, Thomas 10 in 15 skokov; McGrady 26 (13 v zadnji četrtini in podaljšku), Gooden 16. Magici so si priborili podaljšek z delnim izidom 10:0 ob koncu zadnje četrtine.

CHICAGO - WASHINGTON 74:99
Rose 15; Hughes 20, Arenas 18. Visok poraz Bullsov v prvi tekmi po povratku Scottieja Pippena (7, 7 skokov).

UTAH - PORTLAND 99:92
Arroyo 18 in 13 skokov, Pavlović in Kirilenko po 16; Randolph 22, Wallace 21. Prvič po letu 1986 v začetni peterki Jazzerjev ni bilo Johna Stocktona (upokojitev) in Karla Malonea (LA Lakers).

SEATTLE - LA CLIPPERS 109:100
Lewis 25, Murray 24; House 22, Brand (15 skokov) in Maggette po 21. Tekma je bila odigrana v japonski Saitami.