Brigita Langerholc (druga z leve) v polfinalu teka na 800 metrov
Svetovna prvakinja v sedmeroboju Carolina Kluft
Kenenisa Bekele premagal Haile Gebrselassieja

Organizatorji so podelili štiri komplete medalj. Najhitrejša je Američanka Kelly White, najbolj vsestranska Švedinja Carolina Klüft, najboljša peška pa Rusinja Jelena Nikolajeva. V edini moški nedeljski finalni odločitvi so na 10.000 metrov Etiopijci pobrali vsa odličja.

"Veliko raje bi videla, da bi imela letos povprečje rezultatov okrog 11,0, vendar nisem v tako dobri formi. Startala sem slabo, toda ta prvina ni bila nikoli moja posebej dobra odlika, saj sem teke vedno dobivala v zaključkih. Tudi tokrat sem dobro pospeševala, vendar za finale ni bilo dovolj. Uvrstitev med osmerico je bila zelo težka naloga, ki je letos nisem bila sposobna uresničiti. Sedaj se bom posvetila teku na 200 m in tudi na tej progi se bom borila in dala vse od sebe. Na koncu nas čaka še štafeta 4 X 100 m. V štafeti je vse možno in z veliko sreče ter dobrimi nastopi vse četverice lahko zastopnice Slovenije dosežemo tudi dober izid in mogoče celo finale," je dejala Otteyjeva
Brigita Langerholc je tekla v prvi polfinalni skupini teka na 800 metrov. Prvi krog je tekla v ospredju, ob zaključku tekme pa po pričakovanju popustila in s časom 2:01,58 osvojila šesto mesto. Najhitrejša v njeni skupini je bila Avstrijka Stephanie Graf (1:59,26). Izmed treh skupin je bila najhitrejša druga, v kateri je tekla Mozambičanka Maria Mutola (1:58,45). Iz vsake skupine so se v finale uvrstile dve najhitrejše tekačice ter še dve po času. Langerholčeva je osvojila skupno 16. mesto.

"Konec je z mano, zelo sem razočarana, ker sem pričakovala veliko več. Tekla sem po načrtu in dokaj dobro, le v zaključku nisem storila vsega, kot sem želela. Enostavno nisem mogla odrivati z nogami in zato nisem imela pravega finiša. Po nasvetu managerja Roberta Wagnerja sem se odločila, da ne bom tekla v ospredju, kar bi bila velika napaka, saj je bil tek zelo hiter v prvem krogu (400 m, 57,59), pihal pa je tudi dokaj močan veter. V tej sezono bom verjetno nastopila še na mitingih v Bruslju in Rietiju," je napovedala Langerholčeva

Osovnikar je imel dvojni spored. V prvem krogu teka na 100 m je tekel v šesti (od 10) skupin in s časom 10,31 zasedel tretje mesto. Iz vsake skupine so se v nadaljnje tekmovanje uvrstili po trije atleti in še dva najboljša po času. V drugem krogu je bil Osovnikar po slabem štartu brez kakršnih koli možnosti. V tretji skupini je s štiri stotinke slabšim izidom kot v prvem krogu zasedel sedmo mesto. Polfinale so si pritekli najhitrejši štirje iz vsake skupine.

"Takoj po začetku teka sem vedel, da ne bom mogel napraviti nič posebnega. Pričakoval sem čas med 10,20 in 10,25, ki pa ga nisem mogel odteči, ker sem zaspal na startu," je dejal Osovnikar.

KELLY WHITE NA POL POTI
Američanka Kelly White je upravičila naziv favoritinje v teku na 100 metrov. Ameriška prvakinja je v odsotnosti Marion Jones pospešila v drugem delu proge in s časom 10,85 za osem stotink premagala rojakinjo Torri Edwards. Tretja je bila branilka naslova Ukrajinka Žana Block (10,99). 26-letna Whiteova si je pred prvenstvom zadala visok cilj: zlato odličje na 100 in 200 metrov. Zaenkrat je torej na pol poti. 26-letna ameriška prvakinja je postavila tudi najboljši čas na 100 metrov v sezoni.

KLÜFTOVA PREK MAGIČNE MEJE 7.000 TOČK
Sedmeroboj je minil v znamenju Švedinje Caroline Klüft (7.001), ki je po 11 letih znova prebila mejo 7.000 točk in le za 6 točk zgrešila evropski rekord. Na poti do zlate medalje je 20-letnica postavila šest osebnih rekordov. To je šele tretja sedmerobojka v zgodovini, ki je presegla 7.000 točk. Svetovni rekord Američanke Jackie Joyner Kersee je še vedno nedotakljiv - 7.291. Druga je bila Francozinja Eunice Barber (6.775), tretja pa Belorusinja Natalija Sazanovič (6.524).

IVANOVA IZBRISALA OTTEYJEVO
V hoji na 20 kilometrov je slavila prva favoritinja Rusinja Jelena Nikolajeva (1:26:52). 37-letna veteranka je za svojim najboljšim izidom sezone zaostala natanko za pol minute. Preostali medalji sta šli po zaslugi Gillian O'Sullivan (1:27:34) in Valentine Čibulske (1:28:10) na Irsko in v Belorusijo. Kitajska favoritinja Hongjuan Song je bila diskvalificirana. Nikolajeva je z naslovom postala najstarejša svetovna prvakinja v zgodovini atletike. Prejšnji rekord je odvzela "naši" Merlene Ottey, ki je bila leta 1995 v Göteborgu najboljša na 200 m.

UČENEC PREKOSIL UČITELJA
V teku na 10.000 metrov je slavil Etiopijec Kenenisa Bekele (26:49,57), ki je v silovitem šprintu premagal legendarnega rojaka Haileja Gebrselassieja (26:50,77), štirikratnega prvaka na tej razdalji. Zmagoslavje Etiopijcev je z bronom dopolnil Sileshi Sihine (27:01,44). 21-letni Bekele je dvakratni svetovni prvak v krosu, na stezi pa je na največjih tekmovanjih nastopil prvič. Bekele je postavil tudi rekord svetovnih prvenstev.