Marko Milič polaga prek francoskega košarkarja
Na tekmi med Španijo ter Srbijo in Črno goro je bilo vroče

Pri Slovencih je bil najučinkovitejši Ivica Jurkovič s 15 točkami. Primož Brezec jih je dodal 14, Jurica Golemac pa 12. V francoski vrsti sta se najbolj izkazala NBA-jevca Tony Parker in Tarik Abdul Wahad, ki sta dosegla 21 oziroma 19 točk.

Slovenci, pri katerih so tekmo nekoliko presenetljivo začeli Jurica Golemac, Ivica Jurkovič, Marijo Kraljevič, Simon Petrov in Marko Milič, se niso ustrašili tekmecev, na čelu z zvezdnikom Lige NBA Tonyjem Parkerjem. V tretji minuti so povedli z 12:4, kasneje sicer dovolili izenačenje na 12, a do konca četrtine predvsem po zaslugi dobrega skoka zadržali prednost petih točk.

Na začetku drugega dela so Francozi Slovence takoj ujeli, a jih prvič prehiteli šele pri izidu 33:31. Zeleni so obdržali stik s tremi zaporednimi trojkami (Ivica Jurkovič 2, Boštjan Nachbar), povedli s 40:35 in ob polčasu vodili z 42:40. Edini slab podatek za naše v prvem polčasu so bile izgubljene žoge (7:2), pri katerih so bili pred tekmo najboljši na prvenstvu.

V tretji četrtini je blestel Primož Brezec, Subotičevi varovanci pa so po trojki Petrova in košu Borisa Gorenca po slabih štirih minutah prišli do najvišjega vodstva na tekmi pri izidu 53:42. Vodili so še s 55:44, nato pa so jih začeli Francozi loviti (dve minuti in pol do konca tretje četrtine je bilo tako 56:54), a pred naše vse do rezultata 68:66 s košem Parkerja niso mogli.

Izid je bil zadnjič izenačen v 36. minuti (71:71), nato pa je sledilo nekaj slabih slovenskih napadov, kar je bilo ob trojkah Moustaphe Sonkoja in Laurenta Foiresta (83:74) dovolj za dokaj miren zaključek trikolorov.

Slovenci so na koncu s 27:24 dobili skok (polčas celo 18:10), eden izmed razlogov za poraz pa je preveliko število izgubljenih žog (15:9).

Strelci za Slovenijo: Jurkovič 15, Brezec 14, Golemac 12, Milič 11, Lakovič 8, Gorenc 7, Tušek 5, Kraljevič 4, Nachbar in Petrov po 3 točke.

Strelci za Francijo: Parker 21, Abdul Wahad in Foirest po 19, Sonko 14, Pietrus in Digbeu po 4, Rupert 3, Moiso in Julian po 2 točki.

Slovenski selektor Slobodan Subotič: "Že pred tekmo sem govoril, da je Francija po mojem mnenju ena najmočnejših ekip na prvenstvu in še vedno sem prepričan v to. Mi smo brez dvoma odigrali zelo dobro tekmo, na žalost pa smo v zadnjih minutah popustili v obrambi, kar so Francozi takoj kaznovali s tremi trojkami. Čeprav nismo zmagali, smo videli, da lahko igramo proti komurkoli v Evropi, kar nam bo zagotovo pomagalo v prihodnjih tekmah. Strinjam se s francoskim kolegom, da so bili tokrat srečnejša ekipa. A jutri je nov dan, treba bo pozabiti na to tekmo, se osredotočiti zgolj na prihajajoče srečanje in premagati naslednjega nasprotnika."

Francoski selektor Alain Weisz: "Tekma je bila za oboje zelo pomembna, saj je odločala o prvem mestu v skupini in s tem boljšem izhodišču pred četrtfinalom. Moram čestitati Sloveniji za odlično predstavo, bila je v vodstvu večji del tekme, na našo srečo pa je končnico odigrala nekoliko slabše. V prvem polčasu nam je ogromno težav povzročal Milič, v nadaljevanju pa se je razigral še Jurkovič. Moram priznati, da smo imeli danes kar veliko sreče."