Valjavec je tudi dobitnik nagrade Zlato kolo za prvega kolesarja sezone. Doslej te nagrade še ni prejel. Besničan, tudi aktualni državni prvak, je letos predvsem blestel na Dirki po Trentinu, kjer je bil tretji, in na Dirki po Švici, ki jo je končal na petem mestu. Na svetovnem prvenstvu je bil 19. Merilo za nagrado Zlato kolo je sicer uvrstitev na kolesarski lestvici UCI, kjer je Valjavec edini od Slovencev med najboljših 100. Letos je vozil za moštvo Fassa Bortolo, prihodnje leto pa si še več obeta v dresu Phonaka: "V naslednjih petih letih si želim na eni od treh največjih dirk končati na zmagovalnem odru," je povedal Valjavec.

Težka je pot med profesionalce
Pri mlajših članih, to je kolesarjih do 23 let, je Zlato kolo drugič zapored prejel Jure Zrimšek. Srebrni kronometrist na evropskem prvenstvu v Atenah je imel največjo konkurenco v Kristjanu Fajtu, ki pa ima druge skrbi.

Prestop odličnega mladega kolesarja v Tenax se je namreč zapletel. Pri kranjski Savi mu nočejo dati izpisnice brez odškodnine. Če bo Portorožan, bronasti na evropskem prvenstvu v Atenah, želel med legionarje, bo moral najbrž kar sam seči v žep. Fajt je sicer pogodbo s Tenaxom podpisal na začetku tedna.