Jon Drummond mora zapustiti Pariz

Pester sredin spored se je začel s hojo na 50 kilometrov. Po pričakovanju je slavil Poljak Robert Korzeniowski. Mednarodna atletska zveza je sporočila, da je Jona Drummonda zaradi nešportnega vedenja v četrtfinalu teka na 100 metrov tudi uradno diskvalificirala s svetovnega prvenstva.

KAJ ZMORE JOLANDA ČEPLAK NA 1.500 METROV?
Najboljša slovenska atletinja ne obljublja preveč, po njenih besedah pa uvrstitev v polfinale ne bi smela biti problem. To kaže tudi pogled na štartno listo, saj ima s 4:02,44 najboljši izid v drugi skupini. Toliko je Jola tekla pred tremi meseci, potem pa se povsem posvetila teku na 800 m, kjer bi včeraj, če ne bi zaradi poškodbe odpovedala nastop, bržkone osvojila medaljo.

NEPREMAGLJIVI KORZENIOWSKI
V hoji na 50 kilometrov je Robert Korzeniowski že tretjič in tudi zadnjič svetovni prvak. 35-letni olimpijski prvak na 20 in 50 kilometrov je osebni rekord popravil za 36 sekund, Poljski zagotovil prvo zlato medaljo v Parizu, po tekmi pa napovedal, da se bo prihodnje leto poslovil od aktivne atletike. Drugi je v cilj z zaostankom 39 sekund prišel Rus German Skurigin, tretji pa je bil Nemec Andreas Erm (+ 1:43).

Sreda sicer prinaša še pet končnih odločitev: hoja na 50 km (M), krogla (Ž), 100 m ovire (Ž), 1.500 m (M), 400 m (Ž) in deseteroboj.

KONČNO ŠE URADNA DISKVALIFIKACIJA ZA DRUMMONDA
Mednarodna atletska zveza je ameriškega šprinterja Jona Drummonda zaradi nešportnega vedenja v četrtfinalu teka na 100 metrov tudi uradno diskvalificirala s svetovnega prvenstva v Parizu.

Krovna atletska federacija je najprej naročila Ameriški atletski zvezi, naj sama kaznuje Drummonda. Ker so Američani menili, da je bil Drummond že z diskvalifikacijo dovolj kaznovan in dodatne kazni niso sprejeli, je bila prisiljena ukrepati kar Mednarodna atletska zveza sama.

Drummonda ta kazen ne bo prizadela toliko kot tista nedeljska, s katero se nikakor ni mogel sprijazniti. Drummond se je namreč že pred tem odpovedal nadaljnjim nastopom v Parizu in sporočil, da končuje sezono.
Današnji spored:
17.35 Deseteroboj, kopje 18.25 Daljina (M), kvalifikacije 18.55 KROGLA (Ž), finale 19.25 100 M OVIRE (Ž), finale 19.40 200 m (Ž), polfinale 20.00 200 m (M), kvalifikacije, 2. krog 20.30 400 m ovire (M), polfinale 21.00 1.500 M (M), finale 21.15 1.500 m (Ž), kvalifikacije, 1. krog (Čeplak) 22.00 400 M (Ž), finale 22.15 DESETEROBOJ, 1.500 M