Juan Martin del Potro se je skozi šivankino uho prebil med najboljše štiri. Foto: EPA
Roger Federer
Roger Federer si je po drugem nizu pošteno oddahnil. Foto: EPA
Andy Murray
Andy Murray se je izvlekel po triurnem maratonu. Foto: EPA

V uvodnem nizu je del Potro igral sanjsko. Že v prvi igri mu je odvzel servis in hitro povedel s 5:1. Švicarski as si ni priigral niti ene brejk priložnosti. V drugem nizu sta oba igralca zadržala servis in odločala je podaljšana igra. Argentinski velikan je povedel že s 4:2 in imel pri vodstvu s 5:4 dva servisa za zmago, ki bi pomenila, da se Federer poslavlja iz Londona. V ključnih trenutkih je del Potro naredil dve neizsiljeni napaki in prvi igralec sveta je trinajsto igro dobil s 7:5.

Argentinec se je rešil skozi šivankino uho
Del Potro je moral zadnji niz nujno dobiti, oddal pa je lahko tri igre in natanko to mu je uspelo. Federer ni izkoristil treh brejk priložnosti, Argentinec pa je svojo drugo v osmi igri. Po dveh urah in šestih minutah se je veselil druge zmage nad 15-kratnim zmagovalcem turnirjev za grand slam v karieri. Prvič je Švicarja ugnal v finalu OP-ja ZDA v New Yorku po epskih petih nizih. Del Potro je serviral 11 asov in si priigral prednost v osvojenih točkah (93:86).

Precej dela za Murrayja
Murray je premagal Španca Fernanda Verdasca po triurnem maratonu s 6:4, 6:7 in 7:6. Škot je bil zelo nervozen. Zapravil je 12 od 13 priložnosti za odvzem servisa. Edini brejk mu je uspel v uvodnem nizu, ko si Verdasco ni priigral niti ene brejk priložnosti. V drugem nizu je Špancu nekajkrat čudežno uspelo zadržati servis, podaljšano igro pa je dobil s 7:3. V odločilnem nizu sta oba zanesljivo držala začetni udarec, podaljšano igro pa je dobil Murray s 7:4. To je bil za Verdasca še tretji poraz v nizu, s katerim si je zaprl vrata med najboljše štiri.

Odločala je razlika v igrah
Na koncu so imeli Federer, Del Potro in Murray po dve zmagi in razliko v nizih 5:4. Odločala je razlika v igrah, kjer je bil najboljši Švicar (44:40), v polfinale pa gre tudi del Potro (45:43), Murray (44:43) se na veliko žalost navijačev v O2 Areni poslavlja.

V petek se bosta popoldne srečala Rafael Nadal in Novak Djoković, zvečer pa še Nikolaj Davidenko in Robin Söderling, ki vodi v skupini B.