Roger Federer
Roger Federer je zdrsnil v ključnem trenutku odločilnega niza. Foto: Reuters
Federer ostaja pri sedmih zmagah v Wimbledonu. Foto: Reuters
Andy Murray
Andy Murray bo v nedeljo lovil drugo wimbledonsko lovoriko. Škot je po slovesu Novaka Đokovića prvi favorit za zmago. Foto: Reuters
Tomaš Berdych
Berdych je tudi v 13. nastopu v Wimbledonu ostal brez zmage, najbližje je bil leta 2010, ko je klonil v finalu. Foto: Reuters
Miloš Raonić izločil velikega Federerja

Federer je skušal doseči že osmo zmago na Church Roadu, a bo moral nanjo počakati vsaj še eno leto. Do zdaj je bil najboljši v letih od 2003 do 2007, 2009 in 2012. Neuspešno je naskakoval tudi starostni rekord, saj je pri 34 letih skušal priti v finale Wimbledona kot najstarejši igralec po letu 1974, ko je Kenu Rosewallu to uspelo pri 39 letih.

Raonić, prvi Kanadčan v finalu Wimbledona, je poskrbel za najmočnejši servis na letošnji izvedbi Wimbledona, merilci so v prvem nizu žogici namerili hitrost 144 milj na uro oziroma 231,7 km/h.
McEnroe mu je dobro svetoval
"Uspela mi je res velika vrnitev, saj sem imel velike težave v tretjem in četrtem nizu. Šele na koncu četrtega niza se je pokazala majhna priložnost, ki sem jo unovčil za preobrat. Zdaj se moram popolnoma posvetiti finalu, o vseh zgodovinskih dosežkih bomo lahko govorili, če bom zmagal. John McEnroe mi je dobro svetoval za ta obračun," je pojasnil Raonić, ki ga trenira Carlos Moya. Na Church Roadu ima tudi svetovalca McEnroeja, ki je komentiral dvoboj za BBC.

Odličen začetek Raonića
25-letni Kanadčan je dobil prvi niz s 6:3, odločilni brejk mu je uspel v četrti igri, ko je Federer naredil dvojno napako. Tudi v drugem nizu je nadaljeval odlične servise. Prvič je bil v težavah v deseti igri, ko je imel Federer štiri priložnosti za izenačenje na 1:1. Raonić je vse rešil in odločala je podaljšana igra, ki jo je Švicar dobil s 7:3.
Roger blizu zmage v četrtem nizu
Federer je v tretjem nizu ujel pravi ritem, zlahka je dobival igre na svoj servis. V sedmi igri je prišel do brejka in prednost zadržal do konca. Tudi v četrtem nizu bil Kanadčan v velikih težavah. V peti igri se je rešil po 15/40, v deveti igri pa po 30/40. Vedno je najbolje serviral v ključnih trenutkih. V 12. igri je že vse kazalo na novo podaljšano igro, saj je Baselčan na svoj servis povedel s 40/0, nato pa je popustil in Raonić je v maratonski igri unovčil tretjo zaključno žogo za izenačenje na 2:2 v nizih.
V petem nizu odločil brejk v četrti igri
Odločal je peti niz. V četrti igri je Federer padel in si malce poškodoval koleno. Po krajšem odmoru je lahko nadaljeval, a ni bil dovolj zbran. Raonić je z izjemnim forhendom prišel do odločilne prednosti. V deveti igri je brez izgubljene točke zadržal začetni udarec za največjo zmago v karieri. Dvoboj je trajal tri ure in 24 minut.

Federer ostaja brez 18. naslova

Za legendarnega Švicarja je bil to že 40. polfinale na turnirjih velike četverice. Po izjemno prepričljivih prvih štirih zmagah se je krepko spotil v četrtfinalu, v katerem mu je preobrat uspel tudi po številnih napakah Marina Čilića.

34-letni igralec si že dolgo prizadeva doseči svojo 18. zmago na grand slamih, od zadnje minevajo že štiri leta. Takrat si je konkurenco zadnjič pokoril ravno na sveti travi.
Švicar načrtuje vrnitev na osrednje igrišče
"Ne me spominjati na vse zapravljene priložnosti za brejk v četrtem nizu. Ta poraz je res grenak, saj bi ta dvoboj moral dobiti. Res sem bil zelo, zelo blizu. Razočaranje je veliko. Ne morem verjeti, da sem serviral dve dvojni napaki v ključnem trenutku. Tega res ne bi smel storiti, povabil sem ga nazaj v dvoboj. Zaslužil si je zmago, čeprav sem mu na koncu četrtega niza zelo pomagal. Upam, da se naslednje leto znova vrnem na osrednje igrišče," je razlagal Federer.
Murray hitro opravil z Berdychom
V drugem polfinalu je Andy Murray odpravil Tomaša Berdycha s 6:3, 6:3 in 6:3. Čeh je kar petkrat izgubil začetni udarec, priigral pa si je le tri priložnosti za brejk. Naredil je kar 30 neizsiljenih napak, Murray pa le devet.