Lleyton Hewitt je čestital Federerju za gladko zmago v finalnem dvoboju OP ZDA.
Federer dviga pokal za zmago na OP ZDA.
Takoj po zmagi Federer ni mogel skrivati čustev.

23-letni Federer je postal prvi igralec po Matsu Wilandru leta 1988, ki mu je uspelo osvojiti tri turnirje za grand slam v enem letu. Januarja je zmagal na OP Avstralije v Melbournu, julija pa je še drugič zapored dvignil prestižni pokal na sveti travi v Wimbledonu.

Za prepričljivo zmago je potreboval le uro in 51 minut. V prvem nizu je Federer povsem prevladoval in Hewittu "zavezal kravato" po 18 minutah igre. Tudi v 2. nizu si je Roger priigral break prednosti, imel priložnost za 2:0 v nizih pri 5:4, a se je Avstralec vrnil. V podaljšani igri pa ni imel možnosti. Tretji niz je bil le še formalnost, saj je Hewitt izgubil že uvodno igro na svoj servis, potem pa ni imel več priložnosti za povratek.

Mnogi teniški strokovnjaki so pričakovali bolj napet finale, saj Hewitt vse do finala ni izgubil niti enega niza. Dobil je 18 nizov zapored. Gladko je odpravil Wayna Ferreiro, Hichama Arazija, Feliciana Lopeza, Tommyja Haasa in Joachima Johanssona. Slavil je tudi na pripravljalnih turnirjih za OP ZDA v Washingtonu in Long Islandu. Federer je imel precej več težav do finala. Odločilna je bila četrtfinalna partija, ko sta z Andrejem Agassijem igrala poslastico v petih nizih. Pred dvobojem je Avstralec kar sedemkrat ugnal Federerja, ki pa je dobil zadnje tri dvoboje, vse na letošnjih turnirjih za grand slam.

Na podelitvi pokalov Roger ni skrival velikega zadovoljstva: ''Mislim, da še nikoli nisem odigral boljšega prvega niza. V finalnih dvobojih moraš odigrati svoj najboljši tenis, kar mi je danes uspelo. Prva zmaga na OP ZDA je nepozabna, trije grand slami v enem letu pa so zares neverjetni.''

Hewitt je športno čestital Federerju: ''Roger je letos igral neverjeten tenis. V moškem tenisu je velika izenačenost in zmagati na treh grand slamih v enem letu je težko ponovljiv dosežek. Zelo sem zadovoljen z igrami v zadnjih dveh mesecih na ameriški turneji. Zmagal sem v Washingtonu in na Long Islandu, poleg tega sem bil v finalu Cincinnatija in OP ZDA.''

"Če igra tako kot danes, še posebej v prvem nizu, nasprotnik nima rešitev. Izjemno je vračal začetne udarce in težko je bilo dobiti poceni točko. Nobenega dvoma ni, da lahko ujame 14 grand slam naslovov Peta Samprasa," je na vse pretege Hewitt hvalil svojega nasportnika, ki je osvojil svoj četrti grand slam in postal edini tenisač v moderni dobi, ki mu je uspelo slaviti v prvih štirih finalih največjih turnirjev.

Federer bo za zmago v žep pospravil milijon ameriških dolarjev. Hewitt se bo moral zadovoljiti s 500.000 zelenci, poleg tega pa mu za zmago v seriji turnirjev na trdi podlagi do US Opna pripada še dodatnih 250.000 dolarjev. Dobra tolažba za grenak poraz.

Zmaga Mime Jaušovec med veterankami
V finalu ženskih dvojic veteranskega turnirja je Mima Jaušovec skupaj z Američanko Gretchen Magers s 7:6 (3) in 6:2 premagala južnoafriško navezo Ros Fairbank/Ilana Kloss .

Dvojice (Ž):
RUANO PASCUAL/SUAREZ (ŠPA/ARG/1) - KUZNECOVA/LIHOVČEVA RUS/2 6:4, 7:5 Mešane dvojice:
ZVONAREVA/BRYAN (RUS/ZDA/4) - MOLIK/WOODBRIDGE (AVS) 6:3, 6:4