Fabio Fognini bo zmagoviti niz poskusil nadaljevati na turnirju v Umagu, ki se bo končal prihodnjo nedeljo. Foto: Reuters
Federico Delbonis
Federico Delbonis, 114. igralec sveta, je v polfinalu najprej izločil Rogerja Federerja, v finalu pa nato precej namučil Fabia Fogninija. Foto: EPA
Serena Williams
Serena Williams je v Bastadu potrdila vlogo prve nosilke turnirja. Še nobeni Američanki sicer ni uspelo tako hitro doseči 51 zmag v eni sezoni. Foto: EPA
Ivo Karlović
Ivo Karlović je v Bogoti svojo peto turnirsko zmago, prvo po letu 2010, dosegel brez izgubljene igre na svoj servis v vsem tednu. 208 cm visoki Hrvat je bil pri začetnem udarcu prepričljiv tudi v finalu, v katerem tekmecu ni dal niti ene možnosti za brejk. Foto: EPA
Lepa popotnica Fogninija za Umag

Kvalifikant Delbonis, ki je v polfinalu s 7:6 in 7:6 presenetljivo ugnal Rogerja Federerja, je prvi niz dobil, čeprav si je Fognini priigral pet priložnosti za odvzem začetnega udarca. 22-letnik iz Azula je vse ubranil, izkoristil pa je edino za zmago v prvem nizu s 6:4.

Delbonis točko oddaljen od zmage
Drugi niz je bil prav tako zelo izenačen, odločitev pa je padla šele v podaljšani igri, v kateri se je Italijan večkrat čudežno rešil. Delbonis je serviral odlično (med drugim tudi štiri ase), dvakrat je bil le točko oddaljen od prvega osvojenega turnirja ATP v karieri, a je imel Fognini drugačne načrte. Podaljšano igro je dobil na 8 in izsilil tretji niz.

Fognini izkoristil Argentinčeve napake
V odločilnem nizu je zatajil Delbonisov začetni udarec, storil je tudi dve dvojni napaki, Fognini je izkoristil tri od petih priložnosti za brejk in se razveselil drugega osvojenega turnirja ATP - prvega je osvojil pred tednom dni v Stuttgartu, ko je s 5:7, 6:4 in 6:4 odpravil domačina Philippa Kohlschreiberja.

Williamsova do 53. turnirja WTA v karieri
, številka ena ženskega tenisa, je suvereno dobila turnir v Bastadu. V finalu je s 6:4 in 6:1 odpravila Švedinjo Johanno Larsson. To je za Američanko že 53. zmaga na turnirjih WTA. Larssonova se je krčevito borila za svoj krstni osvojeni turnir, sloviti nasprotnici je dvakrat odvzela začetni udarec, a ni bila kos odličnim servisom in returnom Serene. Po uri in 18 minutah je morala priznati premoč, razmerje v dobljenih točkah je bilo 66:50.

Tudi v tretjem finalu brez zmage
Švedskim ljubiteljem tenisa se torej ni izpolnila želja, da bi videli končno slavje domače igralke v Bastadu. Williamsova je bila preprosto pretrd oreh. Larssonova tako še vedno čaka na svoj prvi osvojeni turnir WTA - leta 2010 jo je v Portorožu v finalu odpravila Ana Čakvetadze, pred dvema letoma pa jo je prav v Bastadu ugnala Polona Hercog (6:4, 7:5), ki ji švedski pesek zelo ustreza, saj je na njem slavila tudi lani.