Novak Đoković je izpolnil otroške sanje in osvojil turnir v Wimbledonu. Foto: Reuters
Novak Djoković
24-letni Srb je bil v prvih dveh nizih razred zase, v tretjem pa je popolnoma izginil in Nadalu dovolil znižanje izida na 2:1. Foto: Reuters
Rafael Nadal
Rafael Nadal se je pobral v zadnjem trenutku in je prepričljivo dobil tretji niz ... Foto: Reuters
... a je nato v ključnih trenutkih četrtega niza storil preveč napak, ki jih je Đoković izkoristil in je okusil slast končne zmage na najprestižnejšem teniškem turnirju na svetu. Foto: Reuters
Djoković kralj Wimbledona
Sanjski dan za Noleta na Church Roadu

Srbski šampion je v dvoboju, ki je trajal dve uri in 28 minut, igral odlično, zlasti v prvih dveh nizih, v katerih je z odličnimi returni in paralelnimi udarci Nadala spravil na kolena, a se je Španec nato v tretjem nizu pobral ter s prepoznavno igro izid znižal na 2:1. V četrtem nizu sta bila igralca precej izenačena, prelomni trenutek pa se je zgodil v osmi igri, v kateri je "Nole" lanskemu zmagovalcu odvzel servis in si nato v naslednji igri priigral tretjo zmago na turnirjih 'velike četverice'.

Prva priložnost za brejk usodna za Nadala
V prvem nizu sta bila nasprotnika zelo enakovredna. Gledalci so bili priča mrtvemu teku in odlični igri z obeh strani. Napak je bilo malo, oba sta storila le dve neizsiljeni, odločilni trenutek pa se je zgodil v deseti igri, ko se je "Noletu" ponudila prva priložnost za brejk in hkrati tudi priložnost za osvojitev prvega niza. Po krajši izmenjavi je Nadal s forhendom žogico poslal zunaj igrišča in poskrbel za val navdušenja v loži, kjer je sedel Đokovićev tabor.

"Nole" ujel vsako žogico
V uvodni servisni igri Španca v drugem nizu si je številka ena moškega tenisa priboril dve brejkpriložnosti, s fantastičnim udarcem ob mreži je izkoristil že prvo in povedel z 2:0. Nadal, ki je v Wimbledonu slavil v letih 2008 in 2010, si je prizadeval zaustaviti nalet svojega nasprotnika, a je bil povsem nemočen - "Nole" je ulovil vsako žogico in s sijajnimi udarci vodstvo povišal na 3:0. Prevlada 24-letnega Beograjčana se je nadaljevala, v šesti igri je po seriji odličnih paralelnih udarcev Špancu še tretjič odvzel servis in nato v naslednji igri brez napake potrdil zmago v drugem nizu (6:1).

Hud padec v igri 24-letnega Beograjčana
V drugi igri tretjega niza si je Nadal priigral prvo priložnost za brejk v dvoboju, jo po neizsiljeni napaki Srba tudi izkoristil in povedel z 2:0. Petkratni udeleženec finala na "sveti travi" je začel igrati vse bolje, v šesti igri si je priigral nove tri priložnosti za odvzem servisa, Đoković je prvi dve s strpno igro in natančnimi udarci ubranil, nato pa je v najbolj neprimernem trenutku storil dvojno napako - sploh prvo v dvoboju - in Nadalu podaril vodstvo s 5:1. S silovitimi servisi v sedmi igri je Majorčan tretji niz tudi dobil (6:1).

Dvoboj se je prelomil v osmi igri
"Rafa" je v četrtem nizu nadaljeval odlično igro, a ni izkoristil ponujene priložnosti za brejk takoj na začetku in začel se je mrtvi tek do osme igre, ko je Nadal storil prvo dvojno napako v dvoboju, nato pa še dve neizsiljeni, tako da so se "Noletu" ponudile tri priložnosti za odvzem servisa, po vnovični napaki Nadala je izkoristil drugo in je v naslednji igri potrdil končno zmago na turnirju za grand slam, svojo tretjo (v letih 2008 in 2011 je dobil OP Avstralije).

Najlepši dan v "Noletovem" življenju
"Težko je opisati vse te občutke," je po dvoboju presrečen dejal zmagovalec letošnjega turnirja na Church Roadu in poudaril: "To je najlepši dan v mojem življenju! O tem se vedno sanjal. Hvala, ker ste si prišli danes ogledat finale in pričarat izjemno vzdušje." Đoković je z odličnimi returni šokiral Nadala, ki mu Srbu ni uspelo vsiliti svoje igre. "To je bila najbrž moja najboljša predstava na travnati površini, Rafaelu Nadalu pa ob tem čestitam za izjemen turnir," je sklenil Srb, ki je prekinil zmagoviti niz Španca. Ta je v Wimbledonu do letošnjega finala dobil kar 20 dvobojev zapored.

Nadal je bil bistveno krajši: "Rad bi pohvalil Novaka za izjemno predstavo v današnjem finalu in še boljšo sezono. Wimbledon je najbolj poseben turnir. Spomnim se, kako sem ga prvič osvojil, in dobro vem, kako se Novak zdaj počuti."