Julia Görges je za uspeh kariere pokazala neverjetno vzdržljivost in po 3 urah in 40 minutah ugnala Katarino Srebotnik. Foto: EPA
Katarina Srebotnik
Katarina Srebotnik si je želela ponoviti nastope iz Pariza, ko se je prebila do četrtfinala, a je tokrat obstala že na prvi oviri. Foto: EPA
Julia Görges
Za Julio Görges je to bil drugi nastop na turnirjih za grand slam. Lani v New Yorku je izgubila v 1. krogu. Foto: EPA

V drugem najdaljšem ženskem dvoboju v zgodovini turnirja na "sveti travi" je 23. nosilka prvi dve zaključni žogici imela že v odločilni igri drugega niza, ko je vodila s 6:4, a je Nemka s štirimi zaporednimi točkami izenačila prvi medsebojni obračun. Nato je sledil maratonski tretji niz (trajal je točno 136 minut), tenisačici pa sta izgubili skupaj kar 15 iger na svoj servis.

Nemka izkoristila četrto zaključno žogico
Pri izidu 14:14 je sedmi zaporedni brejk (!) znova pripadel Görgesovi, ki je nato nekako le zadržala svoj servis, čeprav je Srebotnikova povedla s 30:15. Za Kato je tako tretji turnir za grand slam nepričakovano končala že v 1. krogu, preostajajo ji le še dvojice. Postavna Julia se bo v 2. krogu pomerila z Novozelandko Marino Erakovic.

Utrujenost in padec zbranosti
Kata je pri izidu 11:10 zapravila zadnjo zaključno žogico, nato pa je prvi servis pri obeh nasprotnicah povsem odpovedal in sledila je serija izgubljenih servisov. Kot zmagovalka je iz maratona izšla mlajša tekmica, ki je imela to prednost, da jo je najboljša slovenska igralka vseskozi lovila.

Pet minut in pet iger za rekordom
S skupno 53 igrami, 3 urami in 40 minutami sta Görgesova in Srebotnikova le za malo zaostali za najdaljšim ženskim dvobojem v zgodovini Wimbledona. Leta 1995 sta Chandra Rubin in Patricia Hy-Boulais igrale kar 3 ure in 45 minut, po 58 igrah in 7:6, 6:7 ter 17:15 je slavila Američanka.

Film prvega niza
Najboljša slovenska teniška igralka je v deveti igri prvega niza odvzela servis nasprotnici in tako prišla do vodstva v prvem medsebojnem obračunu teh dveh tekmic. 19-letna Nemka je naredila kar 17 neizsiljenih napak in pet dvojnih (Srebotnikova tri izsiljene in brez dvojne napake), kljub temu pa je Kata izkoristila le eno izmed osmih brejk žogic.

Film drugega niza
Görgesova se je v nadaljevanju zbrala in veliko bolje servirala, pa tudi Srebotnikova ni popustila. 24. igralka sveta ni nasprotnici ponudila niti ene priložnosti za odvzem servisa, a hkrati zapravila dve lastni brejk žogici. Niz se je odločal v tie-brejku, Kata je povedla celo s 6:4 in imela dve zaključni žogici za srečanje, nato pa je nemška najstnica nanizala štiri točke in izenačila dvoboj.

Film tretjega niza
Srebotnikova je začela odločno in v drugi igri odvzela servis Görgesovi (2:0), ki pa ji je že v naslednji igri vrnila milo za drago. V sedmi igri je 102. igralka na lestvici WTA še drugič odvzela servis Slovenki in povedla s 4:3. No, tokrat se je "ribrejk" posrečil Kati. V deseti igri je Katarina Srebotnik zapravila še tretjo "match" žogo, kar se ji je maščevalo, ko je nasprotnici prepustila še eno igro na njen začetni udarec in to brez ene same osvojene točke.

Odločila 30. igra tretjega niza
Postavna Nemka je servirala za zmago in vodila s 30:0 in 40:30, a se je Velenjčanki uspelo vrniti v igro in z odvzemom servisa izenačiti na 6:6. V 15. igri (v Wimbledonu se v odločilnem nizu ne igra tie-brejka) je Julia še četrtič prevzela servis Srebotnikove in še drugič servirala za zmago, vendar se je 27-letnica še enkrat pobrala in poravnala izid (8:8). Pri izidu 11:10 je Srebotnikova na tekmičin začetni udarec zapravila še četrto zaključno žogico. Nato je sledila že znana zgodba, brejk Nemke in "ribrejk" Slovenke (12:12). A trmasta mladenka iz Bad Oldeslöja je znova udarila in povedla s 13:12, toda zatem zapravila dve novi "match" žogi.