Luka Gregorc je na lestvici ATP na 200. mestu. Foto: EPA
Gregi Žemlji je trening na travnatem igrišču pod Dobrčo očitno koristil. Foto: Primož Starc
Blaž Kavčič
Blaž Kavčič ni bil uspešen. Foto: Primož Starc
Gregorc in Žemlja po izjemnem uspehu

Gregorc je v 3. krogu kvalifikacij premagal Josepha Siriannija s 6:4, 6:4 in 7:5. 34-letnemu avstralskemu veteranu je v vsakem nizu po enkrat odvzel servis. V tretjem mu je to uspelo v idealnem trenutku v predzadnji igri, nato je s svojim servisom le potrdil zmago. Gregorc, ki je lani zablestel z uvrstitvijo v polfinale turnirja v New Havnu, je na lestvici ATP uvrščen 60 mest višje kot njegov tekmec (200:260).
Žemlja je prav tako v treh nizih premagal 9. nosilca kvalifikacij, Tajca Danaija Udomčokeja. Izid je bil 6:4, 7:6 (4) in 6:4. Udomčoke je trenutno 123. igralec sveta (Žemlja je 174.), pred dvema letoma in pol pa je bil že 77. na lestvici ATP. Odločilen je bil drugi niz, v katerem je imel Udomčoke žogo za niz, vendar se je Žemlja izvlekel in odlično odigral podaljšano igro. Dvoboj je končal z brejkom.
Kavčič, ki je od Slovencev na igrišče stopil prvi, je s 3:6, 2:6 in 6:7 (6) klonil proti 13. nosilcu kvalifikacij, Francozu Adrianu Mannarinu. Dvoboj se je lomil na začetku drugega niza, ko Kavčič ni izkoristil svojih priložnosti za odvzem servisa, Mannarino pa jih je, in v tretjem, ko je Kavčič serviral za niz, a izgubil igro, neuspešen pa je bil tudi v "tie-breaku".

Za razliko od prvih dveh krogov kvalifikacij so v tretjem igrali na tri dobljene nize. Žreb parov za glavni turnir bo v petek.

IZJAVE

Luka Gregorc:
"Ni bilo tako lahko, kot kaže izid. Igral sem solidno in zasluženo zmagal. Zelo sem vesel, da mi je tak izid uspel prav v Wimbledonu. Skozi ves dvoboj sem res dobro serviral. Na začetku drugega niza mi je tekmec odvzel servis, vendar mi je takoj uspel rebrejk. Upam, da bom s takšnimi predstavami nadaljeval tudi naprej. Vsak dan je zelo zahteven, zmaga v drugem krogu kvalifikacij s 16:14 v 3. nizu je bila zelo pomembna za samozavest. Vesel sem, da mi uspeva zmagovati tudi v ključnih trenutkih, ker mi na zadnjih nekaj tekmah ni."
Grega Žemlja: "Pred turnirjem si nisem mislil, da se lahko prebijem v glavni del. Posebej zaradi dejstva, ker je bila moja forma na pesku zelo povprečna. Ampak tukaj se mi je na travi vse poklopilo, res sem igral zelo dobro, posebej v današnjem dvoboju. Roko na srce - pričakoval sem težji dvoboj, ampak vse se je izšlo. Moji cilji so izpolnjeni. Še sam ne vem, kaj mi je uspelo. Ne vem, kaj naj si mislim, saj je to zame prvič. Poskušal bom odmisliti ves pritisk, poskusil si bom dopovedati, da bo igranje v glavnem delu pač le še ena tekma. Vse, kar si želim, je to, da bom užival na igrišču in prikazal svojo najboljšo igro."

Blaž Kavčič: "V tretjem nizu nisem odigral tako, kot bi moral. V zadnjih dveh letih sem v ključnih trenutkih odigral najboljše. Na takem nivoju ni dovolj, da si samo izboriš priložnosti, ampak jih moraš tudi izkoristiti."

Monfils odpovedal nastop
Francoz Gael Monfils je zaradi poškodbe zapestja odpovedal nastop v Wimbledonu. Poškodbo je staknil pred tednom dni na turnirju v Queen's Clubu v Londonu.