Rafael Nadal je premagal najstnika iz Španije, ki ga mnogi vidijo kot njegovega naslednika. Foto: EPA

Težko pričakovan je bil predvsem dvoboj med Špancema. 35-letni Nadal v tej sezoni sploh še ni doživel poraza in je po zmagi s 6:4, 4:6, 6:3 nad 18-letnim Alcarazom pri izkupičku 20:0. Tudi 18-letni mladenič je imel pred tem dvobojem daljšo serijo zmag na najvišji ravni, ustavila pa se je pri številki deset.

Majorčan, četrti nosilec, je v poslastici v kalifornijski puščavi dobil prvi niz po tretjem odvzemu servisa v zadnji, deseti igri. Izkoristil je peto zaključno žogico. V drugem nizu je podoben podvig uspel Alcarazu, le da je tretji brejk dosegel v deveti igri in nato izkoristil tretjo žogico za izenačenje na 1:1 v nizih.

V odločilnem je bil dovolj prvi odvzem servisa, ki je Nadalu uspel v osmi igri. S tem bo izkušeni Španec zaigral že v 53. finalu na turnirjih serije masters, v Indian Wellsu pa bo lovil četrto lovoriko. Skupno bo to že njegov 129. finale na ravni ATP, ima pa 91 turnirskih zmag.

V finalu se bo pomeril s Fritzem. Američan je s 7:5, 6:4 premagal sedmega nosilca Rubljova in se prvič v karieri uvrstil v finale turnirja serije masters. Pred tem je lani v Indian Wellsu igral v polfinalu, tokrat pa je storil še korak naprej.

24-letni domačin iz Kalifornije je do zdaj igral v šestih finalih na nekoliko nižji ravni turnirjev ATP, kar pet pa jih je izgubil. Slavil je le na travnati površini v Eastbournu junija 2019.

Moški finale se bo v puščavi začel okoli 23. ure oziroma po ženskem finalu, v katerem se bosta od 21. ure naprej merili Poljakinja Iga Swiatek in Grkinja Maria Sakari.